Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Podpowiadamy, jak wyczyścić pralkę 0
Podpowiadamy, jak wyczyścić pralkę

Nasz sposób na czystą pralkę

 
Kamień, pleśń, osady z proszku i nieprzyjemny zapach stęchlizny wydobywający się z bębna pralki? Pralka jest mocno zabrudzona?
Ubrania po wypraniu mają nieprzyjemny zapach? Spokojnie, nie musisz wymieniać swojego starego sprzętu na nowy, wystarczy że przeczytasz jaki jest nasz sposób na utrzymanie pralki w nieskazitelnej czystości i skorzystasz z naszych rad, a przekonasz się sam! 

Podstawowa porada

Niezwłoczne wyciąganie prania oraz pozostawienie otwartych drzwiczek, aż do wyschnięcia bębna, po każdym zakończonym cyklu to podstawa higieny, dzięki temu zapobiegamy odkładaniu się wilgoci, która jest przyczyną powstawania w pralce pleśni i zapachu stęchlizny. To jest absolutne minimum utrzymania urządzenia w dostatecznej czystości.
A co jeżeli to nie pomaga?

Nasza rada: specjalistyczne czyszczenie wnętrza pralki


Nadmierna ilość detergentów, użyta w trakcie cyklu prania, powoduje odkładanie się resztek wewnątrz maszyny oraz na ubraniach, co wpływa niekorzystnie na higienę urządzenia. Ważnym jest też regularne oczyszczanie dozownika na proszek i płyn. Jednak tutaj bardzo pomocne może się okazać stosowanie środków do czyszczenia pralki, takich jak odkamieniacz i tabletki do czyszczenia pralki. My używamy (i polecamy) skutecznych środków Bosch i WPRO Whirlpool, których używanie znacznie przyspiesza i ułatwia proces dbania o czystość naszego urządzenia, dając gwarancję zadowolenia. Każdy ze środków do czyszczenia pralki, jest niezwykle prosty w użyciu. Wystarczy wsypać część proszku do pojemnika na detergenty, a resztę do bębna pralki i włączyć urządzenie z wyższą temperaturą- i tyle!

Dajemy nasze słowo - każdy z polecanych przez nas preparatów doskonale usuwa:

  • pozostałości osadów wewnątrz urządzenia(w tym z kamienia)!
  • nieprzyjemne zapachy stęchlizny!

Przy czym zostawia w urządzeniu świeży, przyjemny zapach, higieniczną czystość oraz zapewnia ochronę przed powstawaniem nowych zabrudzeń z osadów. Jednak, aby efekty były trwałe, o higienę pralki należy dbać regularnie! Przestrzeganie tych zaleceń sprawi, że nasze urządzenie gospodarcze będzie działać bez zarzutu przez kolejne lata.

Czasami może się zdarzyć, że woda kanalizacyjna jest bardzo twarda, i oczyszczanie urządzeń domowych musiało by odbywać się znacznie częściej, niż przewiduje producent. Dobrym sposobem jest zamontowanie filtra pralkowego Stiron, lub filtra wstępnego Dafi, który już podczas dopływu wody do urządzenia, skutecznie redukuje ilość osadu kamiennego zawartego w wodzie kanalizacyjnej, tym samym zmiękczając wodę i zwiększając efektywność środków piorących i czyszczących.

Zobacz także:
Jak czyścić i konserwować pralkę? 6 prostych porad!

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl