Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 249 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Kategorie
Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Baterie z podgrzewaczem wody

Jesteś w trakcie generalnego remontu, budowy domu lub masz działkę rekreacyjną bez możliwości podłączenia jej do bojlera, pieca gazowego? Nie musisz rezygnować z ciepłej wody – wystarczy, że zakupisz baterię z podgrzewaczem. Bateria z podgrzewaczem wody to proste w montażu rozwiązanie, które należy jedynie podłączyć do instalacji wodnej oraz do prądu. Podgrzewacz załącza się automatycznie, gdy odkręcisz ciepłą wodę. I analogicznie, po jej zakręceniu, wyłącza się, nie marnując energii elektrycznej.

Przepływowy podgrzewacz wody można także kupić osobno, aczkolwiek wersja z baterią to szybsza i łatwiejsza w podłączeniu opcja, zwłaszcza jeśli nie zależy Ci, aby urządzenie obsługiwało więcej niż jeden kran. W ofercie Aqua Melior znajdziesz baterie z podgrzewaczem Dafi, które dostępne są zarówno w wersji z białą, jak i chromowaną baterią. Są trwałe, odporne na korozję i posiadają klasę energetyczną A. Zamów podgrzewacz wraz z baterią i zestawem do montażu.

Jak działa bateria z podgrzewaczem wody?

Bateria kuchenna z podgrzewaczem to funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu będziesz mieć ciepłą wodę do mycia rąk czy naczyń, bez konieczności podłączania się do kotła lub pieca gazowego. Przepływowy podgrzewacz wody połączony jest z baterią, co sprawia, że jego sposób działania jest bardzo prosty. Ogrzewa wodę, która przez niego przepływa i następnie transportowana jest do kranu. Mechanizm załącza się automatycznie, gdy tylko odkręcony zostaje kurek z ciepłą wodą, pobierając energię elektryczną wyłącznie w trakcie pracy. Natomiast ze względu na to, że podgrzewacz jest zintegrowany z baterią, należy montować go nad umywalką. W zależności od mocy może być przystosowany do montażu w instalacjach jedno- lub trójfazowych.

Jak wybrać baterię z podgrzewaczem?

Wybierając baterię z podgrzewaczem, należy w pierwszej kolejności, określić, jaka moc urządzenia będzie odpowiednia. Gdy podgrzewacz obsługuje wyłącznie jeden kran, jak w tym wypadku, nie jest potrzebna moc większa niż ok. 7 kW. Mechanizm o najniższej mocy, ok. 3 kW, podgrzewa ok. 2 l wody na minutę, co jest wystarczające, gdy montujesz go w łazience, nad umywalką i używany jest głównie do mycia rąk. Bateria kuchenna z podgrzewaczem powinna mieć nieco wyższą moc, ok. 4,5-5,5 kW, aby mycie naczyń mogło przebiegać sprawnie. Dodatkowym plusem podgrzewaczy o niższej mocy (do 7-11 kW) jest to, że można podłączyć je do instalacji jednofazowej, która często znajduje się w starszych budynkach, czy na działkach letniskowych. Bateria z podgrzewaczem musi być też odporna na korozję oraz na nadmierne odkładanie się kamienia. Zalecany jest zakup sprzętu o klasie energetycznej A, który będzie energooszczędny. Dafi – ogrzewacz przepływowy z baterią W sklepie internetowym Aqua Melior z akcesoriami AGD znajdziesz podgrzewacz wody z baterią Dafi. Składa się on z mechanizmu właściwego, baterii oraz dwóch kurków – do ciepłej lub zimnej wody. Sama bateria może być chromowana lub biała, dzięki czemu dopasujesz jej wygląd do swoich potrzeb. Dodatkowo w produktach marki Dafi wykorzystywany jest perlator easy clean, który napowietrza wodę, optycznie zwiększając jej objętość. To sposób na mniejsze zużycie wody i wynikające z tego oszczędności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium