Darmowa dostawa od 299zł

Zrób zakupy za 299 zł i więcej - dostawa do punktu DPD Pickup wyniesie 0,00 zł

Kategorie

Łączniki pralki z suszarką

Planujesz montaż pralki i suszarki w jednym pomieszczeniu? Możesz bezpiecznie położyć jeden sprzęt na drugim, pamiętając o tym, że pomiędzy nimi powinien znaleźć się dedykowany łącznik pralki z suszarką. To sposób na oszczędność miejsca, a także wygodę użytkowania, niezależnie od tego, czy sprzęty AGD znajdują się w małej łazience w bloku, czy w dobrze zagospodarowanej pralni.

Łącznik pralki i suszarki może posiadać również dodatkowe funkcjonalności jak wysuwana szuflada na pranie. A jak go dobrać? Uwzględnij wymiary obu urządzeń, zwracając szczególną uwagę na głębokość. Ponadto zaleca się, aby wybierać łącznik do pralki i suszarki, który przeznaczony jest do konkretnych modeli. W AquaMelior kupisz m.in. łącznik pralki z suszarką Electrolux, Bosch oraz Whirlpool.

Jak wybrać łącznik pralki i suszarki?

Łącznik pralki z suszarką pozwala na bezpieczne zamontowanie obu tych urządzeń jeden na drugim. Montuje się go na sprzęcie, który ma znajdować się niżej i w zależności od tego, jakiej jest głębokości (takiej samej, mniejszej lub większej od urządzenia na górze), dzieli się go na kilka typów: SK-DA, SK-DH lub SKK-DF. Rekomenduje się, aby dobierać łącznik tej samej marki, co sprzęt AGD. Najprościej jest, gdy pralka i suszarka pochodzą od tego samego producenta, np. Beko – wtedy wystarczy zakup łącznika pralki z suszarką Beko, by mieć pewność, że będzie pasować. Jeśli masz urządzenia innych marek, najlepiej jest dobrać łącznik z tej samej firmy, z której pochodzi suszarka. Co jest jeszcze ważne, gdy kupujesz łącznik pralki z suszarką? Jego wymiary (muszą być bardzo dobrze dopasowane do wymiarów posiadanych sprzętów), nośność, a także sposób montażu. Niektóre z akcesoriów mają też dodatkowe opcje jak wysuwana półka na pranie.

Łącznik pralki z suszarką Bosch, LG, Beko vs uniwersalny łącznik pralki z suszarką

Oprócz dedykowanych łączników będących w formie nakładki są też wersje uniwersalne, które sprawdzą się w przypadku większości modeli. Składają się z wkrętów oraz blaszek i charakteryzują się niższą ceną, choć nie są już tak estetyczne. Ich minusem jest także to, że nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji.

Co lepiej kupić? Pamiętaj, że łącznik pralki z suszarką LG, Samsung czy Bosch to zakup na lata, a nie na kilka miesięcy. Dobrze jest więc postawić na pewne, trwałe i wygodne w użytkowaniu rozwiązania. A na uniwersalny łącznik pralki z suszarką decydować się tylko wtedy, gdy ze względu na specyfikę tych urządzeń, nie ma możliwości dobrania dedykowanego akcesorium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium