Darmowa dostawa od 299zł

Zrób zakupy za 299 zł i więcej - dostawa do punktu DPD Pickup wyniesie 0,00 zł

Kategorie

Filtry do basenów i jacuzzi

Baseny ogrodowe to niezapomniana atrakcja dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem przydomowego basenu, to pewnie wiesz, że żeby cieszyć się z miłych chwil należy pamiętać o odpowiedniej filtracji wody. Pompa z filtrem do basenu jest najważniejszym elementem uzdatniania i filtrowania wody w basenie. Należy zapewnić skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami i różnego rodzaju osadami. Warto zaopatrzyć się w oryginalne filtry do basenu znanych i renomowanych producentów, takich jak Plaetco. To wysokiej jakości filtr basenowy, który wyróżnia się niezwykłą wydajnością. Filtr jest łatwy w montażu oraz ma ogromny wpływ na jakość i czystość wody. W ofercie sklepu internetowego Aquamelior znajdziesz wysokiej jakości filtr do basenu - wybór odpowiedniego zależy od kilku czynników, w tym od modelu posiadanego urządzenia filtrującego oraz objętości basenu. Oferta obejmuje ogromny wybór wkładów, które są dedykowane konkretnym urządzeniom oraz produkty uniwersalne, które z powodzeniem sprawdzą się jako tańszy zamiennik dedykowany poszczególnym wersjom sprzętowym. Na stronie aquamelior.pl znajdziesz je wszystkie w atrakcyjnych cenach! Filtruj wodę w basenie ogrodowym razem z aquamelior.pl.

  • nowość
Pleatco PLEATCO PH6-4 Filtr do basenu SPA Rainbow PLEATCO PH6-4 Filtr do basenu SPA Rainbow
Producent: Pleatco
Cena: 34,90 zł
Spodziewana dostawa
zobacz więcej
Pleatco PLEATCO PC7-120 Filtr do basenu Intex A 2szt PLEATCO PC7-120 Filtr do basenu Intex A 2szt
Producent: Pleatco
Cena: 69,79 zł
Dostępny
szt.
zobacz więcej
Pleatco PLEATCO PBW4 Filtry do basenu Intex D (2 szt) na 6 miesięcy PLEATCO PBW4 Filtry do basenu Intex D (2 szt) na 6 miesięcy
Producent: Pleatco
Cena: 79,79 zł
Spodziewana dostawa
zobacz więcej
Pleatco Pleatco PMAX50-XP4 Filtr do basenu Pleatco PMAX50-XP4 Filtr do basenu
Producent: Pleatco
Cena: 109,79 zł
Dostępny
szt.
zobacz więcej
Pleatco PLEATCO PTL47W-P4-M Microban Antybakteryjny filtr do basenu SPA jacuzzi Aber PLEATCO PTL47W-P4-M Microban Antybakteryjny filtr do basenu SPA jacuzzi Aber
Producent: Pleatco
Cena: 169,79 zł
Produkt tymczasowo niedostępny
zobacz więcej
Pleatco Pleatco PSD85-2002 Filtr do basenu Pleatco PSD85-2002 Filtr do basenu
Producent: Pleatco
Cena: 199,90 zł
Dostępny
szt.
zobacz więcej
Pleatco PLEATCO PAP75-4 Predator 75 Filtr do basenu SPA PLEATCO PAP75-4 Predator 75 Filtr do basenu SPA
Producent: Pleatco
Cena: 229,79 zł
Produkt tymczasowo niedostępny
zobacz więcej

Oryginalny filtr basenowy na wyciągnięcie ręki!

Za pośrednictwem naszej platformy sprzedażowej zaopatrzysz się oryginalne i wydajne filtry basenowe, w tym między innymi produkty amerykańskiej marki Plaetco. Produkty tego renomowanego producenta zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów filtracyjnych, które gwarantują ich trwałość, lepsze właściwości absorbujące oraz maksymalną wydajność. Filtr do basenu Plaetco zapewnia szybkie tempo przepływu wody, dzięki czemu uniemożliwia przegrzewanie się pompy basenowej, co znacznie wpływa na wydłużenie jej żywotności i skutkuje mniejszym zużyciem energii. W większości modeli zastosowano również szereg innowacyjnych technologii, które ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów, których obecność w wodzie może mieć szkodliwe konsekwencje dla Twojego zdrowia. Filtry basenowe Plaetco należy czyścić co 1- 2 tygodnie używając do tego celu wody pod ciśnieniem lub specjalnie przystosowanych do tego celu środków chemicznych.

Filtrowanie wody w basenie

Filtr do basenu służy do bieżącej filtracji wody basenowej i usuwania z niej wszelkich zanieczyszczeń. Wpływa na przejrzystość wody oraz jej klarowność. Wśród podstawowych zabrudzeń znajdujących się w basenie ogrodowym warto wymienić elementy liści i traw, które stanowią najczęstszą przyczynę rozwoju w wodzie niektórych bakterii. Wiele z nich przez swoje bardzo intensywne i szybkie działanie natychmiast pogarszają jakość wody, negatywnie wpływają także na jej zapach, a nawet zwiększają ryzyko rozwoju niektórych czynników chorobotwórczych.

Wśród innych zanieczyszczeń w wodzie basenowej warto wymienić także pospolity kurz, piasek oraz inne niewielkie ziarna żwiru bądź kamieni. Z reguły pojedyncze ziarenka piasku są niewidoczne, lecz ich duża liczba może wpłynąć na działanie całego systemu filtracji wody, w tym również na pompy, a także pogorszyć komfort korzystania z basenu. Są to zanieczyszczenia dość uciążliwe, osiadają bowiem na dnie basenu i mogą pogarszać komfort kąpieli. Nie bez znaczenia są także pozostałości zanieczyszczeń po użytkownikach. Podstawowym problemem są między innymi płyny i olejki oraz kremy służące do opalania, które tworzą na tafli tłustą powierzchnię. Filtr pozwala pozbyć się tego typu problemów w bezpieczny sposób, który w dodatku nie wymaga jakiegokolwiek zaangażowania ze strony właściciela.

Filtry basenowe i do jacuzzi  - Ogromny wybór!

Sklep Aquamelior oferuje również filtr do basenu Bestway, który może być stosowany w wielu modelach jacuzzi. Podobnie jak filtry do basenów Intex są to produkty wysokiej jakości, które odpowiednio dopasowane do modelu pompy mogą znacznie podnieść komfort korzystania z basenu. Filtry basenowe należy odpowiednio dobrać do objętości wody w basenie ogrodowym. W ofercie sklepu Aquamelior posiadamy wkłady filtrujące o różnych właściwościach, w tym filtry antybakteryjne wykonane w technologii Antimicrobial End Caps - modele te zostały wyposażone w antybakteryjne zaślepki, które skutecznie wychwytują i hamują rozwój bakterii. Za pośrednictwem naszej platformy sprzedażowej zaopatrzysz się również w filtry sedymentacyjne wykonane z zaawansowanej technologicznie tkaniny z najwyższą liczbą włókien, która mają doskonałe właściwości absorbujące wszelkiego typu zanieczyszczenia, o różnych rozmiarach. Każdy z dostępnych w naszym sklepie produktów spełnia obowiązujące normy jakości i bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone stosownymi atestami.

Sezon na baseny ogrodowe w tym roku rozpoczął się bardzo szybko! :) I oby trwał jak najdłużej!

Przyjemności z takiej wodnej aktywności jest cała masa, jednak aby zapewnić czystość w basenie niezbędne jest, by zaopatrzyć się w pompę filtrującą. By prawidłowo funkcjonowała konieczny jest odpowiedni filtr do basenu. Jaki filtr wybrać? Który materiał jest najbardziej trwały i skuteczny?

POMPA

Jeśli jesteś jeszcze przed wyborem filtru do basenu zwrócić uwagę na parametry pompy. Wydajność podawana jest z reguły w litrach na godzinę pracy + prędkość przepływu wody przez urządzenie. Po określeniu pojemności swojego basenu można przeliczyć czas potrzebny do przefiltrowania kąpieliska.

Filtry basenowe są proste w instalacji, utrzymaniu i wymianie. Woda prowadzona jest z basenu do pompy, gdzie za sprawą filtra jest oczyszczana i znów trafia do basenu. W ciągu dobry woda powinna zostać przefiltrowana co najmniej 1-krotnie (w zależności od stopnia zanieczyszczenia). Do naszego przydomowego kąpieliska trafia wiele zanieczyszczeń tj. włosy, martwy naskórek, ziemia, liście czy piasek. Dzięki odpowiedniej filtracji woda w naszym basenie będzie czysta i przejrzysta.

Na rynku dostępne są pompy wyposażone w wymienne wkłady i pompy piaskowe.
Jeśli chodzi o pompy piaskowe to oddzielny temat my zajmiemy się pompami z wymiennymi wkładami. Na rynku funkcjonują wkłady papierowe i z tworzyw o większej wytrzymałości.

WKŁADY

Wkłady papierowe zachęcają swoją ceną, ale ich skuteczność to maksymalnie 2 tygodnie, potem należy wymienić filtr na nowy. Można próbować go jeszcze płukać, ale jeśli się nie rozpadnie, to jego właściwości filtracyjne będą już bardzo mało skuteczne. Warto zatem zdecydować się na filtr z tworzyw o zaawansowanej technologii tkaniny filtra z najwyższą liczbą włókien, dzięki której produkt jest trwalszy, bardziej absorbujący, i maksymalnie wydajny.
Ceny są wyższe niż w przypadku filtów papierowych, ale w sezonowym rozrachunku wychodzi i tak taniej, bo filtr wystarcza na 6 miesięcy użytkowania i można go płukać z zanieczyszczeń!
Wiele z filtrów posiada też przeciwbakteryjne zaślepki, które hamują rozwój bakterii. Warto wziąć to pod uwagę szczególnie kiedy z naszego ogrodowego basenu korzystają także dzieci.
Te same filtry można także stosować w jacuzzi.

Filtry wiodącego producenta Pleatco można znaleźć u nas na stronie. Zostały wyprodukowane także wysokiej jakości filtry do basenów Intex Bestway

WYMIANA / CZYSZCZENIE FILTRA BASENOWEGO

Przed wymianą filtra upewnij się czy urządzenie jest odłączone od zasilania elektrycznego. Następnie odkręć górną pokrywę pompy, wyjmij uszczelkę oraz pokrywę filtra. Wyciągnij filtr i dokładnie oczyścić wodą, pod wysokim ciśnieniem. Jeśli nadal wkład jest mocno zabrudzony, należy go wymienić.

UWAGA!

Należy pamiętać, że pompa wymaga podłączenia do prądu! Przed kąpielą sprawdź czy jest dobrze zabezpieczona lub wyłączona!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium