do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia 73 014 84 69

pn - pt 9:00 - 15:00

wyszukiwarka zaawansowana
UWAGA! Do piątku 15 stycznia 2021 opcja odbioru osobistego będzie niedostępna! Przepraszamy za niedogodności.
Kategorie

Dzbanek BRITA 3,5 litra

Firma BRITA specjalizuje się w produkcji urządzeń do filtracji wody pitnej już od 1966 roku. Osiągnięte przez ten czas doświadczenie sprawia, że dzbanki BRITA należą do najlepszych i zarazem najbardziej polecanych. Staranne wykonanie w połączeniu z trwałością sprawia, że dzbanki tej marki są wybierane także przez osoby poszukujące najwyższej jakości, bez jakichkolwiek ustępstw. Prezentowane w tej kategorii dzbanki BRITA 3,5 litra są optymalnym wyborem do większych gospodarstw domowych. Zapewniają odpowiednią ilość miejsca do magazynowania oczyszczonej wody bez ciągłego uzupełniania i dolewania przez kolejnych domowników, którzy chcą jej użyć do przygotowania ciepłych napojów. Poszczególne dzbanki występują w różnych wariantach kolorystycznych i znakomicie pasują do nowoczesnych oraz tradycyjnych wnętrz kuchennych. Ich największą zaletą jest jednak możliwość filtracji, która sprawia, że picie nieprzegotowanej, lecz oczyszczonej wody, będzie zdrowie i uzasadnione ekonomicznie. Zapoznaj się koniecznie z całą kategorią dzbanków BRITA 3,5 litra.

Skuteczne oczyszczanie wody dzbankami BRITA 3,5 litra

Nadrzędną cechą dzbanków BRITA jest możliwość oczyszczania wody pobieranej bezpośrednio z sieci wodociągowej (z kranu). Woda wodociągowa sama w sobie po opuszczeniu zakładu jest stosunkowo czysta i nadaje się do spożycia. To jednak tylko pozory. Niestety, dotarcie do konkretnego mieszkania leżącego np. kilka kilometrów dalej sprawia, że woda wypłukuje wszelkie nieczystości osadzone na brzegach rur, którymi płynie, w efekcie docierając do miejsca docelowego w stanie nienadającym się do bezpośredniego spożycia. Często zakłady wodociągowe dodatkowo uzdatniają wodę chlorem w celu eliminacji niektórych drobnoustrojów, co w efekcie prowadzi do zdecydowanego pogorszenia jej smaku i zapachu, a tym samym także potraw i napojów. Dzbanki BRITA 3,5 litra zapewniają oczyszczenie wody z większości zanieczyszczeń dzięki specjalnym filtrom. Marka zazwyczaj stosuje w nich kilka elementów, które odpowiadają za skuteczność działania. Jedna część filtruje zanieczyszczenia stałe i duże, np. rdzę czy piasek, inna skutecznie niweluje metale ciężkie, a jeszcze inna niektóre bakterie, grzyby czy substancje lekopochodne.

Oczyszczanie wody pitnej, a wpływ na smak przyrządzanych potraw i napojów

Wiele osób jest bardzo wyczulonych na smak i aromat przygotowywanych dań. Są to najczęściej ludzie, którzy uwielbiają gotować i traktują ten proces jako hobby. Niestety, przyrządzanie potraw na bazie nieprzefiltrowanej wody może w efekcie prowadzić do pogorszenia ich smaku, czego główną przyczyną jest obecność w wodzie chloru o intensywnym zapachu. Chlor skutecznie zmienia smak i aromat, powodując, że staje się on płytszy i bardziej „chemiczny”. Z pewnością wiele osób wyczuwa te nuty nawet podświadomie i nie zastanawia się nad ich pochodzeniem, a tak naprawdę powód jest prozaiczny – obecność chloru. Kolejnym skutkiem stosowania wody nieprzefiltrowanej jest powstawanie nieestetycznych osadów na szklankach czy garnkach. Powodem jest twarda woda, którą na szczęście da się przefiltrować przy pomocy dzbanków BRITA 3,5 litra.

Wygląd i styl – dzbanki BRITA dla wymagających klientów

Dzbanki BRITA o pojemności całkowitej 3,5 litra oraz pojemności wody przefiltrowanej około 2,4 litra są także atrakcyjne i znakomicie pasują do wszystkich wnętrz. To zasługa stonowanej i zarazem dość nowoczesnej stylistyki, opartej na opływowej bryle i minimalistycznym kształcie. Podstawową cechą wyróżniającą dzbanki BRITA na tle urządzeń innych producentów jest wybór kolorów. Większość innych firm nie zwraca szczególnej uwagi na stylistykę, oferując wyłącznie biały kolor jako najbardziej uniwersalny. Dzbanki BRITA 3,5 litra mogą mieć odcień granatowy, niebieski, a nawet czarny – idealny do zastosowania w najnowocześniejszych wnętrzach kuchennych. Warto także zauważyć, że dzbanki BRITA dostępne w sklepie Aquamelior występują w wielu zestawach, różniących się np. liczbą filtrów czy ich konkretnym rodzajem. Zamów już dziś w najniższej cenie na rynku swój nowy dzbanek BRITA 3,5 litra ze sklepu, który od lat specjalizuje się w sprzedaży urządzeń do filtrowania wody pitnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl