Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

5 powodów dla których warto filtrować wodę 0
5 powodów dla których warto filtrować wodę

Woda H2O zgadnij kto? Mówimy w żartach. Woda jest wszechobecna, bez wody nie było by życia. Ciało dorosłego człowieka składa się w 60% z wody. Aby nasze samopoczucie było dobre, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego bilansu wodnego w organizmie. Ilość płynów, które nasze ciało traci podczas normalnych aktywności w ciągu dnia powinna zostać jak najprędzej uzupełniona przez regularne picie wody.

1. Ekonomia i ochrona środowiska.

Wodę możemy filtrować w dzbankach filtrujących, butelkach filtrujących czy przez filtr montowany pod kran. Wymienione produkty filtrujące dostępne są w sklepie w Aquamelior.pl
Na rynku dostępne są setki marek wód butelkowanych. Kupowanie butelkowanej wody generuje ogromną ilość odpadów. Są to butelki, etykiety, zakrętki oraz folia ze zgrzewek. Obecnie duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska. Owszem istnieje możliwość powtórnego wykorzystania tych odpadów tzw. recykling. Wymaga to jednak dużego nakładu finansowego i energii a chyba lepiej „zapobiegać a nie leczyć”. Woda butelkowana to również mało ekonomiczne rozwiązanie. Filtry w dzbankach i butelkach wystarczają na około 150 l wody jest to miesiąc użytkowania. 150 L = 100 butelek o pojemności 1,5 = 300 butelek o pojemności 0,5 l. Liczby mówią same za siebie.

2. Smaczna, czysta, zdrowa woda.

Filtrowanie wody to pozbawienie jej substancji szkodliwych dla zdrowia. Filtr usuwa z wody metale ciężkie takie jak ołów i miedź a także osad kamienny i chlor. Woda staje się smaczniejsza i bardziej klarowana. Dodatkowo na rynku istnieją filtry, które wzbogacają wodę np. w magnez co podnosi walory smakowe wody.

3. Smaczne potrawy i napoje.

Wodę nie tylko pijemy w czystej postaci. Używamy jej także do gotowania i przygotowywania innych napoi. Filtrowana woda poprawia smak np. kawy i herbaty. Dlatego praktycznie każdy ekspres do kawy jest wyposażony w filtr do wody. Również przygotowując posiłki na bazie wody z dzbanka filtrującego Dafi, Brita, Aquaphour, Filter Logic możemy wydobyć dużo bogatszy i wyrazisty smak potrawy.

4. Nowoczesny design produktów filtrujących.

Producenci dbają aby dzbanki, butelki, karafki, baterie kranowe miały odpowiednio nowoczesny design. Jest to bardzo często istotny aspekt przy wyborze dzbanka czy butelki. Paleta dostępnych kolorów dzbanków i butelek w Aquamelior.pl jest bardzo szeroka. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zaproponowanie szklanki wody drugiej osobie z dzbanka jest bardzo estetyczne. Ustawienie go w towarzystwie szklanek może dopełnić wygląd stołu. Butelki filtrujące natomiast robią wrażenie w każdym miejscu w którym się znajdujemy, na siłowni, w szkole czy w pracy. Butelki traktowane są trochę jak wyszukany, oryginalny gadżet.

5. Ochrona sprzętów kuchennych przed osadem kamiennym.

Filtrowana woda nie zawiera kamienia, dbamy w ten sposób np. o ekspres do kawy, czajnik czy garnki. Sprzęty AGD dłużej nam służą oraz dużo estetyczniej wyglądają. Aquamelior.pl w swojej ofercie posiada bogaty asortyment filtrów do zmywarek, filtrów do ekspresów, filtrów do lodówek, filtrów do instalacji, filtrów do okapów a nawet filtrów do basenów.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl