Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Akcesoria do czyszczenia ekspresu 0
Akcesoria do czyszczenia ekspresu

Pyszna aromatyczna kawa to zasługa nie tylko samych ziaren kawy i doświadczonej ręki przygotowującego - to także zadbany ekspres, który rządzi się swoimi prawami, warto wprowadzić na stałe kilka zasad, a będziemy cieszyć się sprawnym urządzeniem i rewelacyjną kawą przez wiele lat! Na co należy zwrócić uwagę? Jak dbać o wnętrze ekspresu i jakich środków używać?


Najważniejsza - woda!


By cieszyć się pełnią wydobytego smaku z kawy, woda powinna być miękka, najlepiej poddana uprzednio filtracji. Dzięki takiej postaci pozwoli wydobyć niezwykły aromat i pełnię smaku z poszczególnych ziaren i rodzajów kawy.
Woda jakiej używamy w ekspresie ma także ogromy wpływa na przewody wewnątrz ekspresu i zapobieganie powstającemu kamieniu, który lubi osadzać się na ściankach, co jest najczęstszą przyczyną korozji i awarii ekspresów do kawy. Jeśli Twój ekspres posiada filtr wody pamiętaj, by dbać o jego regularną wymianę. Zostawienie filtra w ekspresie na dłuższy czas niż zaleca producent może, niestety, odbić się na naszym zdrowiu. Jeśli filtr stanowi dla Ciebie zbyt kosztowny wydatek możesz rozważyć stosowanie wysoko gatunkowych zamienników, które charakteryzują się równie skutecznym działaniem i porównywaną jakością.

/

Pozbycie się kamienia - poprawia smak kawy i konserwuje ekspres

Niezależnie od tego czy stosujesz filtry do wody używanej w ekspresie czy nie - ekspres wymaga regularnego procesu odkamieniania - w zależności od zaleceń producenta. Przy stosowaniu filtra wody można ten proces przeprowadzić rzadziej. Co będzie przydatne? Płyn, tabletki, proszek - sposobów jest wiele. Można skorzystać z dedykowanych produktów lub uniwersalnych odkamieniaczy, które są w pełni bezpieczne dla urządzenia. Cały proces odkamieniania należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, jeśli ekspres ma program czyszczenia - należy postępować zgodnie ze schematem.


Pozostałości po mleku, uszczelki i śrubki

Przeświadczenie, że jedynie serwisant może zajmować się takimi rzeczami jest błędne i każdy właściciel samodzielnie jest w stanie bezpiecznie i spokojnie przeprowadzić kompleksowy proces konserwacji. Potrzebnych będzie kilka elementów, które starczą na długi czas eksploatacji. Mleko lubi osadzać się wewnątrz przewodów, ale i na niego znajdzie się sposób w postaci środka do czyszczenia obiegu mleka. Z kolei do czyszczenia grupy wewnątrz ekspresu niezbędny będzie smar silikonowy, przydatna szczoteczka. Można także zdecydować się na kompleksowy zestaw czyszczący, zawierający najważniejsze elementy. A co wykorzystać do sprawdzenia twardości wody? Przyda się tester twardości wody, dzięki któremu można oszacować częstotliwość odkamieniania ekspresu.Masz jakieś pytania? Chcesz samodzielnie przeprowadzić proces konserwacji swojego urządzenia? Zadzwoń lub napisz do nas - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)!

Pisaliśmy także:
Tabletki do ekspresu
Filtr do ekspresu - zamienniki


Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl