Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Butelka filtrująca Dafi - test Aquamelior 0
Butelka filtrująca Dafi - test Aquamelior

 

Podstawowe dane o butelce Dafi

Pojemności: 0.3, 0.5 oraz 0.7l
Filtr: węglowy otrzymywany z łupin kokosa
Waga: 33g
Cena: ok. 35 zł


Kupując na mieście kolejną małą wodę mineralną w butelce,a po jej wypiciu zgniatając butelkę i wyrzucając ją do kosza pomyślałam „dosyć!”.
Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia jest ważne, a szczególnie kiedy na dworze robi się cieplej ilość wypijanych przez nas płynów powinna się odpowiednio zwiększać.
Jednak będąc świadomym konsumentem i wiedząc, że plastik zalewa naszą planetę postanowiłam rozejrzeć się za alternatywnym, przyjaznym środowisku rozwiązaniem.

 

 

 

Ponieważ w domu już od dłuższego czasu używamy dzbanków filtrujących ucieszyłam się, że producenci poszli o krok dalej i można zaopatrzyć się również w wersję przenośną, czyli butelkę filtrującą.
Wybór padł na butelkę filtrującą Dafi. Dostępna jest w trzech różnych pojemnościach: 0,3, 0.5 oraz 0,7l. Zakupiłam dwie butelki: większą, 0.7l w kolorze grafitowym dla mojego męża oraz mniejszą, 0.5l w kolorze miętowym dla mnie. Wielki plus dla producenta za mnogość dostępnych kolorów butelek , naprawdę jest w czym wybierać! :)


Pierwsze wrażenie to, że butelka jest bardzo lekka. Producent podaje, że waży zaledwie 33g. Początkowo wydało mi się, że tworzywo z którego wykonana jest butelka jest dosyć cienkie i przez to okaże się mało wytrzymałe. Z biegiem czasu okazało się, że o wytrzymałość nie musimy się martwić. Co mnie natomiast osobiście nieco przeszkadza to, żeby porządnie napić się z butelki trzeba ją dość mocno ścisnąć, przez co na butelce tworzą się zgięcia. Niemniej jednak, butelka nie pęka ;)

 


W kwestii smaku wody to ja, w przeciwieństwie do mojego męża, nie należę do osób które potrafią rozróżnić smak wody pięciu różnych producentów. Filtr doskonale usuwa smak i zapach chloru, co w wodzie na Śląsku jest wyjątkowo uciążliwe, a przy tym nie usuwa z wody cennych minerałów m.in. magnezu.
Producent podaje, że jeden – co warto podkreślić: wymienny – filtr zastępuje aż 300 półlitrowych butelek wody. To, na jak długo wystarczy Wam jeden filtr zależy tylko od Was i tego ile litrów wody dziennie pijecie. Przy moim dziennym spożyciu ok. 2-3 litrów wody powinien wystarczyć na miesiąc. Oszczędność pieniędzy łatwo sobie wyliczyć, a to że mój mąż nie będzie musiał taszczyć co kilka dni zgrzewek wody na 3 piętro jest już wartością bezcenną :)


A zatem, podsumowując, czy warto? TAK! Półlitrowa butelka idealnie mieści się do torebki, przy tym nie jest ciężka, a nawet przy całodniowym wyjściu, kiedy już ją opróżnimy, przy łatwej dostępności kranówki możemy ją wygodnie uzupełniać :) Polecam :)

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl