Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Festiwal Kawy 0
Festiwal Kawy

"

Wydarzenie kawą pachnące!

Wszechobecnie unoszący się przepiękny aromat świeżo mielonych ziaren, pozytywna energia, ludzie z pasją, niekończące się rozmowy, inspiracje, projekcje filmów i prezentacji, nowości, palarnie, kawiarnie, bariści, czekolady, ciasta, słodkości i przede wszystkim wszystkim ONA - główna bohaterka całego wydarzenia - KAWA! Miniony weekend w Galerii Szyb Wilson w Katowicach przyniósł wiele wrażeń. Co zabraliśmy ze sobą?

"


Cupping co to jest?

Mieliśmy okazję doświadczyć cuppingu czyli testu kawy! Cupping polega na sprawdzeniu smaku kawy, został przygotowany w ten sposób, by każdy z osobna, różniący się wiedzą o kawie mógł doświadczyć jakości danej kawy, by kolejno specjaliści w tej dziedzinie za pomocą arkuszy mogli wydać ostateczną ocenę, która ma wpływ na cenę sprzedaży zmielonego ziarna (w sprzedaży stosuje się skalę do 100 punktów).
Czego potrzebujemy, by kapować (inaczej: siorbać)? Do tego celu będzie potrzebna nam:
 kawa
 młynek
 identyczne naczynia szklane lub porcelanowe(materiał ma znaczenie - porcelana i szkło są neutralne i nie wpłyną na smak i aromat kawy)
• waga
 stoper - by zachować identyczne parametry w odmierzaniu i parzeniu
• woda - przefiltrowana, gorąca - twarda woda ma duży wpływ na osłabienie jakości kawy
• szklanka z gorącą wodą - do płukania łyżek
naczynie do spluwania kawy (można też ją połykać, jednak nie wszystkim służy nadmiar kofeiny we krwi ;))
Następnie zalewa się kolejne kawy gorącą wodą i kosztuje za pomocą łyżeczki "siorbiąc" z niej kawę - ten zabawny sposób ma oczywiście swoje uzasadnienie - uruchamia nasze kubki smakowe, co pomaga wydobyć z kawy wszelkie jej walory.

 

"


Atmosfera, zapach i wyselekcjonowani wystawcy

Na całokształt festiwalu miał wpływ każdy element: od miejsca - fantastycznych, przestronnych wnętrz galerii, cieszącej oko również ciekawymi dziełami sztuki, przez ciekawy program, atrakcje dla odwiedzających, po samych Ludzi, którzy cały festiwal budują. Gorąco polecamy następną edycję! Jak całe wydarzenie wyglądało i co o nim opowiedzieli nam sami Organizatorzy - Karolina i Rafał? Zobaczcie w relacji z wydarzenia :)

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl