Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jak dbać o suszarkę bębnową? 0
Jak dbać o suszarkę bębnową?

Suszarka bębnowa jak używać

Czyli jak dbać o suszarkę bębnową?
Ostatnio pisaliśmy suszarce ogólnie - SUSZARKA DO PRANIA – CO TO, PO CO I DLA KOGO?, a dzisiaj skupimy się na jej konserwacji. Jak o nią dbać? Jakie części należy czyścić? Czego nie suszyć?

 

SUSZARKA BĘBNOWA JAK CZYŚCIĆ


Najpierw zajmiemy się tym elementem konserwacji, ponieważ dobrze wprowadzić go od początku naszego korzystania z suszarki. Dobre nawyki zaprocentują długą i bezawaryjną eksploatacją naszego sprzętu!:) Na co należy zwrócić uwagę?
• FILTR SIATKOWY/KŁACZKÓW – najlepiej czyścić go po każdym suszeniu. Jeśli suszarka wypełniona jest do pełna kłaczków może zebrać się sporo. Wyjmij go z obudowy urządzenia i wyczyść. Można zebrać je ręką, odkurzaczem lub zmyć pod bieżącą wodą.
• SKRAPLACZ – o tym, że zbiornik jest pełny powinna poinformować większość suszarek. Niektórzy producenci zalecają opróżnianie po każdym suszeniu. Wodę ze skraplacza można użyć do mycia podłóg lub spłukania toalety.
Jak go czyścić? Należy wyjąć go z suszarki, następnie obmyć letnią wodą z dwóch stron. Co ok. 5 cykli suszenia zaleca się również przetarcie zawilgoconą szmatką miejsce, w którym znajduję się ten element.
• OBUDOWA – nie należy stosować silnych środków chemicznych, w podobny sposób jak w przypadku pralki – zwilżoną, miękką ściereczką z dodatkiem delikatnego płynu lub mydła.

• INSTRUKCJA OBSŁUGI – warto się z nią zapoznać ;). Choć większość elementów każda suszarka ma podobnych, to czasem są w innych miejscach. Producent też informuje o środkach ostrożności i o czyszczeniu odpowiednich części. :)

 

SUSZARKA BĘBNOWA WYMIANA CZĘŚCI


Filtry najbardziej narażone są na zużycie, gdy filtr już jest zniszczony lub jego właściwości filtracyjne zmniejszone należy go wymienić.
Na naszej stornie można znaleźć filtry producentów:
BOSCH/SIEMENS i MIELE

 

CO SUSZYĆ W SUSZARCE


A może czego lepiej nie suszyć? ;)
• Tkaniny z elastanu zaczną się łamać i stracą elastyczność w wyniku wysokiej temperatury. Kostiumy kąpielowe lepiej suszyć tradycyjnie, zwłaszcza, że szybko schną! ;)
• Biustonosze także mogą stracić swój kształt,  są zbyt delikatne - ciepło spowoduje, że stracą swój kształt,
• Rajstopy – ryzyko splątania i zmechacenia jest zbyt duże. Ale są delikatne, więc wysuszą się bardzo szybko.
• Świecące, błyszczące – należy uważać na wszystkie świecące elementy, w suszarce mogą się stopić!

A dla ekologicznego zmiękczania prania można skorzystać z Kulek do suszarki Dryer Balls.
Kulki posiadają wypustki o różnych kształtach. Prostokątne sprężają i zmiękczają tkaninę, natomiast okrągłe — rozluźniają włókna, zmniejszając ich twardość. Użycie obu kulek równocześnie zapobiega przywieraniu ubrań do siebie w procesie suszenia. Dodatkowo: kulki nagrzewają się co przyspiesza proces suszenia.

Dobra wiadomość: można suszyć poduszki z pierza!:)

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl