Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jak dbać o żelazko? 1
Jak dbać o żelazko?

Myśl o konserwacji żelazka bardzo często przychodzi za późno: w przypadku awarii, zgromadzenia się zbyt dużej ilości kamienia lub jego przypalenia. Jak dbać o żelazko by zapewnić mu długą żywotność, a sobie: mniej problemów?:)


Woda destylowana

Ważne jest by już od początku użytkowania się w nią zaopatrzyć. Mimo, że na rynku obecnie funkcjonują żelazka parowe, to wlewanie do zwykłej wody na dłuższą metę może je poważnie uszkodzić. Zakup wody destylowanej jest tani i można ją znaleźć w większości marketów.

 

Odkamienianie

 

Proces ten warto przeprowadzać regularnie, szczególnie kiedy nie stosujemy na co dzień wody destylowanej lub używamy sporadycznie. Niektóre żelazka mają swoje własne systemy odkamieniania, jeśli jednak nasze żelazko nie posiada takiego modułu, to proces ten nie zajmie dużo czasu i nie jest specjalnie skomplikowany.
Można zdecydować się na odkamieniacz dedykowany specjalnie dla żelazek
lub zakupić uniwersalny środek odkamieniający, który przyda się do innych sprzętów domowych, tj. pralka, zmywarka, czajnik czy ekspres.

Innym rozwiązaniem jest też stosowanie wkładów antywapiennych przeznaczonych do stacji parowych.

Można też wyposażyć się w zestaw: odkamieniacz + wkładki do czyszczenia stopy żelazka

 

Przypalenia żelazka

Przypalenia zdarzają się, szczególnie po zetknięciu ze specyficznymi materiałami, np. nadruki, czy z dużą ilością „kłaków”. Jest na to rada! Sztyft do czyszczenia żelazka to bardzo szybki i skuteczny sposób na takie przypadki: sztyft do czyszczenia żelazka.

Jeśli zdarza się odstawić żelazko nie tam gdzie trzeba ;) to z pomocą przyjdą wysokiej jakości silikonowe podstawki, odporne na wysoką temperaturę.

 

Czyszczenie

Przed prasowaniem warto przetrzeć wilgotną ścierką całe żelazko. Wszystko co będzie na powierzchni prasującej zostanie na naszych ubraniach, a tego byśmy nie chcieli :).


Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (1)

15 listopada 2019

Sposoby jak odkamienić żelazko są różne. Są różne specyfiki i metody, ale ja próbowałam różnych i za każdym razem (w razie potrzeby) do octu. Teraz co prawda kupiłam żelazko parowe Brauna (moderacja) i narazie się kamieniem nie przejmuję

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl