Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jak wyczyścić piekarnik? 0
Jak wyczyścić piekarnik?

"

Każdy prędzej czy później musi zmierzyć się z tym pytaniem. Czyszczenie piekarnika może przysporzyć o dreszcze, zazwyczaj jest jedną z najbardziej unikanych czynności domowych porządków ;). Czyszczenie piekarnika może przebiegać sprawnie i bez większych komplikacji. Jak szybko uporać się z przypalonym piekarnikiem?

Jak umyć piekarnik?

Najważniejsze jest dobre przygotowanie! Wystarczy kilka przedmiotów i trochę sprytu. Przygotuj: 

Na początku odkręć kurki od piekarnika, namocz w wodzie. Blachy z piekarnika zalej wrzątkiem i zostaw na 10-15 min. Następnie wnętrze piekarnika oraz blachy spryskaj dedykowanym do tego środkiem, odczekaj 2 minuty. Użyj skrobaka, wszelkie przypalenia powinny bez problemu zejść - prezentujemy jak to działa poniżej na przykładzie czyszczenia kuchenki elektrycznej.

Jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu?

Jeśli powyższy sposób nie będzie skuteczny, warto blachę z przypalonym tłuszczem zamoczyć we wrzątku na dłużej. Podobnie zrobić ze środkiem przeznaczonym do czyszczenia piekarnika. :) Drobne części czy zakamarki można poza wrzątkiem i chemią potraktować także tzw. “druciakiem”, na zakamarki świetnie sprawdzi się szczoteczka do zębów, którą warto zastosować po tej najbrudniejszej części czyszczenia piekarnika. Wykręcone kurki jeśli wymaga tego sytuacja również należy spryskać płynem i wyczyścić druciakiem. Do polerowania można użyć ściereczki z mikrofibry. :)

"

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl