Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jak wyrobić nawyk picia wody u dzieci? 0
Jak wyrobić nawyk picia wody u dzieci?

Dzieci to nasza przyszłość i nadzieja. Ktoś na nas musi w przyszłości pracować, choć biorąc pod uwagę sytuacje demograficzną i politykę, o emeryturach możemy zapomnieć, ale nie o tym chcemy tu pisać. Debaty polityczne zostawmy polityką. Skupmy się na zdrowiu dzieci.

Nie jest już chyba nowością fakt, że podawanie dzieciom wody już od najmłodszych lat, powoduje wyrabianie nawyku picia wody także w dorosłym życiu.
Dziecko karmione piersią, od szóstego miesiąca życia powinno mieć nie tylko rozszerzaną dietę ale również powinno pić wodę. Nie jest to łatwe ponieważ woda ma neutralny smak i dzieci mogą niechętnie ją pić, ale wytrwałość i systematyczność na pewno zostaną wynagrodzone i nasza pociecha przyzwyczai się do smaku wody. Przy małym dziecku jest dużo łatwiej, ponieważ nie ma jeszcze preferencji smakowych. Dlatego nie podawajmy dziecku kolorowych napojów słodzonych, soczków czy wody gazowanej. Pierwsza powinna być woda czysta i naturalna woda. Istnieje nazwana przez specjalistów od diety dziecięcej zasada 1000 pierwszych dni. To właśnie w tym czasie wyrabiają się nawyki żywieniowe dziecka i to rolą rodzica jest dbać aby te nawyki były pozytywne i zdrowe. Picie wody pomaga usuwać toksyny z organizmu, bakterie wirusy. Gdy nasze dziecko jest przeziębione dbajmy o jego nawadnianie, a na pewno szybciej wróci do zdrowia. Odpowiednio nawodniony organizmy lepiej funkcjonuje, ma więcej energii, szybciej przyswaja wiedzę co ma znaczenie dla dzieci w wieku szkolnym.

Jaką wodę wybrać dla dziecka?

Woda dla dzieci powinna mieć bardzo małą ilość składników mineralnych czyli źródlana. Kupowanie jednak wody butelkowanej jest mało ekologiczne i ekonomiczne. Kupując wodę w butelce generujemy odpady, a przecież o to chodzi aby tych odpadów było na naszej planecie coraz mniej. Dzieciom możemy podać wodę z kranu, ale najpierw należy ją przefiltrować. Maluchom do ukończenia 1 roku życia podajemy wodę przefiltrowaną i dodatkowo przegotowaną. Starsze dzieci powyżej 1 roku mogą pić wodę prosto po filtracji.

Jak filtrować wodę dla dzieci?
Do filtrowania wody używamy dzbanków filtrujących, butelek z filtrem, baterii kranowych z filtrem, filtrów podkranowych, możemy również zainstalować w naszym domu stację uzdatniania wody lub system odwróconej osmozy. Wiele produktów niezbędnych do filtracji wody znaleźć można w sklepie Aquamelior.pl 

Jak działa butelka z filtrem i dzbanek filtrujący?

W przypadku starszych dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym fajnym rozwiązaniem są butelki z filtrem, firmy Dafi czy Brita. Taka butelka działa bardzo prosto - nalewasz wodę z kranu i w momencie picia zostaje ona przefiltrowana przez specjalny filtr z węgla aktywnego umieszczony w górnej części butelki. Filtr pochłania wszystkie substancje szkodliwe, kamień i chlor. Woda jest smaczna i czysta. Butelkę można zabrać wszędzie, do szkoły, na plac zabaw na wakacje, na spacer. Mają różne pojemności od 0,3 do 0,7 a więc można dopasować do wieku dziecka aby zbyt dużo nie dźwigało np. w plecaku. Filtry w dzbankach filtrujących działają na podobnej zasadzie, woda przepływa przez zawarty w filtrze węgiel aktywny, który dzięki swoim absorbującym właściwością pochłania wszystkie zanieczyszczenia z wody.

Ważne aby dziecko miało stały dostęp do wody. Postawmy dzbanek filtrujący i kubeczek w pokoju dziecięcym czy butelkę z filtrem aby w każdej chwili mogło się napić czystej wody.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl