Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jaki filtr do basenu? 0
Jaki filtr do basenu?

Lato w pełni! Słońce oddaje nam w tym roku sporo ciepła i coraz więcej osób decyduje się na przydomowe baseny. To coraz bardziej popularna forma odpoczynku w naszej strefie klimatycznej! Taki basen jednak to nie tylko przyjemności, ale także obowiązki - kluczowym jest odpowiednia dbałość o higienę wewnątrz basenu, co ma szczególne znaczenie w przypadku kąpieli dzieci.

Jaki filtr do basenu wybrać?

FILTRY SYNTETYCZNE

Na rynku jest obecnie wiele firm oferujących filtry do pompy basenowej. Jest także wiele zamienników i różnorodne materiały, z których filtr został przygotowany. Firma Plaetco proponuje bardzo wydajne filtry, których wymiana może odbywać się nawet co 6 miesięcy. Zostały przygotowane z włókna syntetycznego, znajdujące się w nim bakteriobójcze zaślepki absorbują nieczystości. Dodatkowo technologia Free Flow Core zapewnia stały spadek ciśnienia i szybsze tempo przepływu wody. W rezultacie daje to mniejsze zużycie energii i pompy basenowej.

FILTRY PAPIEROWE

Oferują je m.in. firmy takie jak Bestway czy Intex. Tego rodzaju filtry do basenów są mniej wydajne (producenci informują o czasie przydatności 2-4 tygodni), ale wszystko zależy od indywidualnego zużycia i zanieczyszczenia wody. FIltry papierowe również, tak jak syntetyczne, są zmywalne, można je czyścić za pomocą silnego strumienia wody. Pamiętaj by przed czyszczeniem filtra odłączyć podłączenie do prądu!

Jak wymienić filtr w pompie?

1. Należy odłączyć pompę od zasilania elektrycznego

2. Odkręcić pokrywę i wyjąć uszczelkę i przykrywkę filtra.

3. Po wyciągnięciu wkładu, można go oczyścić przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem (np. z węża ogrodowego).

4. Gdy filtr jest mocno zabrudzony, należy wymienić filtr na nowy.

To może Cię zainteresować, pisaliśmy także:
Filtry do basenu

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl