Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jaki wybrać ekspres do kawy? 0
Jaki wybrać ekspres do kawy?

"

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów. Cieszy się tak dużym powodzeniem, że wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia. Kawa rozpuszczalna odchodzi do lamusa, coraz więcej osób stawia na wysoką jakość, a co za tym idzie - pytamy o ekspresy do kawy, by w własnym domu móc przyjemnie zacząć dzień lub móc poczęstować gości pyszną kawą.

Ekspres przelewowy a ciśnieniowy

Na rynku dostępne są różne rodzaje ekspresów, można przypisać je 4 kategoriom:

  • ekspresy kolbowe,
  • ekspresy przelewowe,
  • ekspresy automatyczne,
  • ekspresy na kapsułki.

Kolbowy ekspres do kawy - dedykowane są prawdziwym pasjonatom kawy, którzy doceniają jej smak i aromat. Podstawowym elementem każdego ekspresu kolbowego jest młynek do kawy (pomijając ekspresy na kapsułki lub saszetki). Ekspresy kolbowe (inna nazwa - ekspresy ręczne) są bardzo często wykorzystywane w kawiarniach oraz restauracjach i, dzięki rozwojowi kultury i mody kawowej, coraz częściej w domach.

Ekspres przelewowy - należy do ekspresów bardzo popularnych w Polsce szczególnie w latach 90. Dziś powraca się do nich, są znów częściej widziane w biurach czy na działkach. Cechują się prostotą w użyciu i obsłudze oraz pozwalają przygotować jednorazowo sporą ilość kawy, co wyróżnia je na tle innych ekspresów.

Automatyczny ekspres do kawy - obecnie najpopularniejszy rodzaj ekspresów do kawy, znalazł swoich zwolenników zarówno w kawiarniach, firmach, jak i domach! Automatyczne ciśnieniowe ekspresy do kawy posiadają wbudowane młynki, co umożliwia przygotowanie kawy ze swieżo zmielonych ziaren. Ekspresy automatyczne to wygodna obsługa, ciekawy design. Wybór takiego ekspresu dedykowany jest osobom, które lubią dobrą kawę, ale nie mają czasu lub możliwości aby zagłębiać się w tajniki jej parzenia. Ekspresy te posiadają automatyczną funkcję spieniania mleka, czy przygotowanie wybranej kawy za pomocą jednego przycisku (cappucino, latte itp.)

Ekspres na kapsułki - grupa ekspresów, którą albo się kocha albo nienawidzi ;). Ekspresy na kapsułki umożliwiają przygotowanie przyzwoitej kawy w bardzo prosty sposób. Tego typu ekspresy są produkowane przez firmy, które tworzą specjalne kapsuły kompatybilne wyłącznie z ekspresami ich marki, co sprawia, że zyskują sobie lojalność klienta. Taka kawa ma jednak swoje minusy - należą do nich: wysoka cena oraz fakt, że kawa nie powstaje ze świeżo zmielonych ziaren.

Który ekspres najlepiej spienia mleko?

Jak spienić mleko w ekspresie? Walka pomiędzy producentami ekspresów trwa, a system spieniania mleka jest jednym z głównych pytań przy wyborze ekspresu!

W ekspresach kolbowych na rynku obecnia mamy 3 mechanizmy spieniania mleka:

  • dysza spieniająca,
  • wbudowany pojemnik na mleko,
  • zintegrowany system spieniający.

Dysza spieniająca - najpopularniejszy i najprostszy w konstrukcji system. Dyszę zanużamy w pojemniku z mlekiem i ruchem dzbanka wprawiamy mleko w wir. Należy uważać, by temperatura mleka nie była zbyt wysoko, by go nie przegotować. Jeśli dysza posiada regulacje emisji pary, pozwala uzyskać mocniej lub słabiej spienione mleko. Jest to system dla bardziej zaawansowanych kawoszy :). Wymaga odrobinę czasu i wyczucia, by poznać zasady i samodzielnie uzyskać idealne dla swoich potrzeb spienione mleko.

Wbudowany pojemnik na mleko - do ekspresu dołączony jest pojemnik, z którego ekspres pobiera, podgrzewa, spienia i wlewa mleko do szklanki. Przed zakupem warto sprawdzić, czy pojemnik z mlekiem można przechowywać w lodówce. Kompaktowe wymiary, estetyczny wygląd, wygoda i prostota obsługi - to główne zalety takiego typu ekspresu.

Zintegrowany system spieniający - łączy w sobie zaawansowanie technologiczne i prostotę obsługi. Rurkę spieniającą umieszczamy w dowolnym pojemniku z mlekiem. Ekspres podobnie jak przy wbudowanym pojemniku na mleko: pobiera, podgrzewa, spienia i wlewa do szklanki. Brak wbudowanego pojemnika sprawia, że system łatwiej utrzymać w czystości. Nie musimy też przelewać mleka z kartonu - jest to szybkie i higieniczne rozwiązanie.

"


Jeśli jakiś element w Twoim ekspresie wymaga wymiany zerknij na akcesoria do ekspresów.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl