Darmowa dostawa od 299zł

Zrób zakupy za 299 zł i więcej - dostawa do punktu DPD Pickup wyniesie 0,00 zł

Kiedy i jak pić wodę? 0
Kiedy i jak pić wodę?

KIEDY I JAK PIĆ WODĘ - PORADNIK

"

Ciało człowieka składa się z niej 60-70%, stanowi bardzo ważny składnik struktury mózgu, mięśni, kości i aż 83% krwi - WODA, niezbędna dla każdego ludzkiego organizmu, warto a szanować i warto zadbać o jej jakość. Kiedy i jak ją spożywać?

"

Dlaczego pić wodę z cytryną?

Dlaczego pić wodę z solą? Dlaczego pić wodę z sodą? To istotnie by nie spożywać wody surowej, bo taka wypłukuje z organizmu ważne mikroelementy, z kolei wzbogacona choć w małym stopniu w elektrolity znajdujące się w niej po rozcieńczeniu z cytryną, sodą, solą lub innymi owocami, warzywami odżywia i wyrównuje poziom niezbędnych substancji. Naturalna woda smakowa jest także dobrym rozwiązaniem. Łączenie jej z ciekawymi smakami warzyw i owoców daje nie tylko przyjemny widok, smak i zapach, ale także spełnia ważną funkcję dla naszego ciała!

"

Jak często najlepiej pić wodę?

Organizm organizmowi nie równy i każdy ma inne zapotrzebowanie na wodę. Są osoby pracujące fizycznie, w wysokiej temperaturze i potrzebują jej więcej. Warto jednak o niej pamiętać, bo często zdarza się tak, że wydaje nam się, że nasze ciało się czegoś domaga i sięgamy po jedzenie, a w rzeczywistości chodziło o dostarczenie płynów :).
By ograniczyć produkcję plastików i mieć przy sobie zawsze łyk wody można zaopatrzyć się w butelkę filtrującą. Są dostępne w różnych opakowaniach, np. 0,3 l, 0,5 l, 0,6 l i 0,7 l. :)
Przeciętne zapotrzebowanie wynosi 2500 ml – mężczyźni, 2000 ml – kobiety, jednak warto też zwrócić uwagę, że spożywamy płyny także w posiłkach: zupach, warzywach i owocach.

"

Jak najlepiej pić wodę? małymi łykami !

Dzięki takiemu sposobowi picia wchłaniamy wodę stopniowo i dostarczamy sukcesywnie do poszczególnych komórek. To z kolei sprzyja, by prawidłowo nawodnić organizm. Jeśli wypijamy zalecaną ilość wody na raz, w rezultacie przepłynie przez nasz organizm i nie odżywi wystarczająco komórek, dodatkowo wypłucze cenne substancje i szybko zostanie wydalona.

Podsumowując: woda jest cenna i niezbędna, jednak warto podejść do tematu jej spożywania z rozsądkiem i poszanowaniem swojego ciała i środowiska! :)

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium