Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

PUDEŁKA PRÓŻNIOWE  DO PRZECHOWYWANIA ŻYWNOŚCI 0
PUDEŁKA PRÓŻNIOWE  DO PRZECHOWYWANIA ŻYWNOŚCI

Przyznam szczerze, że do pudełek próżniowych byłam bardzo sceptycznie nastawiona. Po co inwestować w jakieś cuda skoro się standardowe plastikowe pojemniki świetnie sprawdzają? 

Dałam się jednak namówić i tak oto w mojej kuchni pojawił się zestaw 5 pojemników próżniowych od Dafi. W zestawie znajdziemy 2 pojemniki o pojemności 500ml oraz po 1 pojemniku o pojemnościach 1,3l, 1,5l oraz 2,7l. Do zestawu dołączona jest pompka. Pojemniki dostępne są w 3 kolorach: białym, zielonym oraz grafitowym.

 

 

Na początek co nieco o estetyce produktu. Już na pierwszy rzut oka widać, że pojemniki są wykonane ze zdecydowanie lepszego jakościowo i trwalszego tworzywa niż te standardowe. Ścianki pojemnika są zdecydowanie grubsze, początkowo wydawało mi się nawet że są szklane. Są też w związku z tym nieco cięższe, jednak nie stanowi to problemu. 

 

 

Fajnie, że w zestawie znalazły się pojemniki i pionowe i poziome a także dwa mniejsze kwadratowe. Pozwala to na dobranie odpowiedniego pojemnika do rodzaju i ilości produktu, który chcemy przechować. U mnie na pierwszy ogień poszły truskawki i ugotowany makaron. Zazwyczaj kiedy wkładałam truskawki do lodówki w po prostu w misce bez przykrycia lub w plastikowym pojemniku już na drugi dzień puszczały dosyć dużą ilość wody i robiła się z nich po prostu ciapa. W pojemniku próżniowym truskawki dłużej zachowują świeżość i sprężystość. Makaron za to nie wysechł, również pozostał sprężysty i świeży, nawet po kilku dniach kiedy przypomniałam sobie że go ugotowałam ;)

 

 

Początkowo miałam problem z otwarciem pojemnika. Mąż zamknął pojemnik przy użyciu pompki i schował pudełko z instrukcją. Musiałam podejść do tematu intuicyjnie. I tu niestety moja intuicja mnie zawiodła ;) Na wieczku pojemnika znajduje się elastyczny zawór air clip, który zapewnia hermetyczną szczelność pojemnika. Próbując otworzyć pudełko próbowałam po prostu nacisnąć zaworek jednak bezskutecznie. Okazało się, że trzeba po prostu przesunąć go w bok lub ścisnąć z dwóch stron żeby zeszło powietrze. Ta technika powinna była od razu przyjść mi do głowy ze względu na analogię z dmuchanymi przedmiotami typu piłki, pływaczki i inne ;) Pewnie większość użytkowników nie miałaby problemu z otwarciem pudełka nawet bez instrukcji ☺

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl