Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Rola wody w organizmie człowieka? 0
Rola wody w organizmie człowieka?

Woda jest niezbędna do życia człowieka. Woda to życie, dlatego warto dowiedzieć się co nam daje woda, jaką rolę pełni w naszym życiu i w naszym organizmie. Słyszymy pij wodę będziesz zdrowy, dietetycy zalecają pić wodę, w reklamach przekonują nas, że woda to zdrowie. W szkołach propaguje się picie wody. Specjaliści od żywienia dzieci, trąbią aby od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do picia wody. Woda, woda, woda…

Przyjrzyjmy się zatem co ta woda nam daje. Po pierwsze głównym zadaniem wody jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Drugim zadaniem wody jest usuwanie z naszego organizmu toksyn, i innych szkodliwych substancji. Kolejne to prawidłowy przebieg procesów metabolicznych np. białek, tłuszczów i węglowodanów. Transport, wchłanianie, rozpuszczanie substancji odżywczych w organizmie.

Dorosłemu człowiekowi zaleca się wypić 1,5-2 litrów wody dziennie. Ilość ta jednak jest zróżnicowana, zależy od naszej masy ciała, od płci, wieku, tego jak spędzamy czas czyli od aktywności fizycznej i od temperatury otoczenia w którym się znajdujemy. Starajmy się pić tyle ile nasz organizm potrzebuje, ale niech ta ilość oscyluje wokół tego 1,5 litra.

Odwodnienie organizmu jest bardzo niebezpieczne, starajmy się nie dopuścić do nadmiernej utraty wody. Nie dajmy się jednak zastraszyć stwierdzeniem, że jeżeli czujemy pragnienie to jest to początek odwodnienia Wodę tracimy w upalne dni, podczas aktywności fizycznych, w stanie choroby np. biegunka, wymioty, ale również w naturalny sposób, podczas oddychania, trawienia, oraz przez skórę. Pracownik budowy pracujący w pełnym słońcu w ciepły, letni dzień utraci więcej wody z organizmu niż osoba pracująca w biurze z klimatyzacją. Dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, jaka konkretnie ilość wody jest zalecana dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Dla budowlańca i 2 litry mogą być za mało a dla np. urzędnika 1,5 litra może wydać się za dużo.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzai wód butelkowanych. Owszem można zaopatrywać się w wodę w butelkach. Jest to jednak uciążliwe, bo co chwilę zabraknie i „gonimy” do sklepu, dźwigamy zgrzewki wody. Generuje to koszty oraz dużą ilość odpadów w postaci butelek. Obecnie woda z kranu w większości miast charakteryzuj się wysoką jakością. Miasta dbają o systematyczne badania i dążą to tego aby woda była na najwyższym poziomie. Dlatego fajnym rozwiązaniem jest picie wody przefiltrowanej z kranu. Wodę filtrować można w dzbankach filtrujących, w butelkach filtrujących. Dostępne są filtry podzlewowe oraz baterie filtrujące. Wiele z tych rozwiązań można znaleźć w sklepie Aquamelior. W ofercie znajdują się produkty filtrujące wiodących marek takich jak Brita, Dafi, Filter Logic, Aquaphor i inne.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl