Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

SZKLANKI TERMICZNE FILTER LOGIC 0
SZKLANKI TERMICZNE FILTER LOGIC

Rodzaje szklanek termicznych: do kawy typu latte macchiato (pojemność 370ml), cappuccino (220 ml), espresso (70 ml)

Przyrządzanie kawy dawno przestało sprowadzać się tylko do parzenia małej czarnej po turecku i podawania napoju w szklance bez uszka o cienkich ściankach i na szklanym spodeczku. Tak kawę pili nasi rodzice i dziadkowie. My dziś mamy zdecydowanie większy wybór. Obserwujemy wysyp kawiarni, które serwują latte macchiato, cappuccino, flat white, espresso i wiele innych rodzajów, których nawet z marszu nie jestem w stanie wymienić ;) Kawa obowiązkowo pięknie podana, z rysunkiem na piance, aż miło pić. A co jeśli chcemy osiągnąć podobny efekt w domu? Jakie mamy opcje?

 

 

Od kiedy zaopatrzyłam się w dzbanek do spieniania mleka moja (nie)codzienna kawa ma piękną piankę. Rysunków niestety nie nauczyłam się robić ;) Kawę zazwyczaj podawałam w zwykłej białej filiżance.      

Jedynym minusem mojej kawy było to, że nie mogłam się nią delektować tak długo, jak bym chciała. Kawa stygła szybciej niż bym sobie tego życzyła. A ja potrafię pić napoje naprawdę długo. Dodatkowo, miałam wrażenie że pianka w mojej filiżance również nie utrzymuje się zbyt długo.

Kiedy usłyszałam o szklankach termicznych pomyślałam, że to może być coś dla mnie. I rzeczywiście! Kawa nie tylko pięknie się prezentuje, widać w niej kolejne warstwy ale również utrzymuje swoją pożądaną temperaturę przez czas zdecydowanie dłuższy niż ta ze zwykłej filiżanki. 

Szklanki są bardzo leciutkie, a szkło z którego są wykonane jest dość cienkie. Początkowo obawiałam się, że przy tak cienkich ściankach szklanka będzie się szybko nagrzewać i utrudni to utrzymanie jej w dłoni. Nic bardziej mylnego. Dzięki specjalnej technologii podwójnych ścianek ThermoShield szklanka utrzymuje ciepło wewnątrz, a zimno na zewnątrz szklanki.

 

 

Czy szklanki nadają się tylko do kawy? Absolutnie nie. Świetnie sprawdzą się również do zimnych napojów podawanych z kostkami lodu. Napój dłużej utrzyma niską temperaturę, a kostki lodu tak szybko się nie rozpuszczą.

A na koniec najlepsza rekomendacja ☺ Kiedy podczas ostatniej imprezy urodzinowej zrobiliśmy w szklankach Latte Macchiato dla kilku osób, nagle ci którzy kawy nie zamawiali również o nią poprosili. Zrobiły prawdziwą furorę. Teraz wystarczy już tylko zaopatrzyć się dobrej jakości ziarna i pić kawę jak z kawiarni ☺

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl