Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Stacja filtrująca - jak działa? 0
Stacja filtrująca - jak działa?

Filtrowana woda prosto z kranu

Świadomość naszego społeczeństwa wzrasta - chcemy produkować mniej śmieci i rzadziej wymieniać sprzęty gospodarstwa domowego. Jednym ze sposobów na wybrnięcie z tej sytuacji jest stosowanie filtrów do wody, mających na celu oczyszczenie jej z piasku, drobin i rdzy, która może znajdować się w rurach, z zapachu i posmaku chloru oraz żółtawego zabarwienia oraz zmiękczyć ją - dla dłuższej żywotności pralek, zmywarek i czajników - chroniąc przed odkładaniem się kamienia. Taka woda nadaje się bezpośrednio do spożywania z kranu, dodatkowo stanowi idealną bazę pod aromatyczną kawę i herbatę, a także jako podstawa do dań i zup.

Stacja do filtrowania wody - jakie to proste!

Jeśli chcesz się zdecydować na montaż stacji w swoim domu czy mieszkaniu warto zadać sobie pytanie na jakim efekcie zależy Ci najbardziej. Możesz zdecydować się na kilkuetapową stację - od 3 elementów wzwyż. Obudowy wraz z zestawem śrubunków są uniwersalne i pasują do nich tak oryginalne filtry, jak ich zamienniki. Przy wymianie pamiętaj jednak, by zachować gumową uszczelkę! Z kolei filtry można wymieniać w zależności od potrzeb:
1) pierwszy filtr pozbawia wody największych cząstek i jest najtańszy dlatego należy umieścić go na początku, jest to filtr poliporpylenowy / piankowy / włókninowy.

2) Następnie zazwyczaj jest umieszczany filtr z węglem aktywnym - to za pomocą jego działania woda oczyszczana jest z chloru,
3) filtr z żywicą jonowymienną odpowiada za zmiękczenie wody.
Przy 4-elementowej stacji warto ostatni z filtrów umieści ponownie polipropylenowy, a jeśli chcecie zdecydować się na stację 5-elementową warto zaopatrzyć się w filtr do usuwania azotanów.

Jak wygląda taka 3-elementowa stacja filtrująca i w jaki sposób złożyć każdy element?
Zobacz film! :)


Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl