Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Szklanki termiczne - jakie są zalety, jak dbać i jak myć? 0
Szklanki termiczne - jakie są zalety, jak dbać i jak myć?

Naczynia termiczne zwykle kojarzą się z metalowymi kubkami, które pozwalają na dłuższe utrzymywanie wysokiej temperatury. W ostatnim czasie na rynku pojawiają się jednak liczne modele szklanek tego typu o podobnych właściwościach. Cechują się one bardzo nietypowym, designerskim wyglądem, co zawdzięczają zastosowaniu grubego, podwójnego szkła. Jak używać takich produktów, w jaki sposób o nie dbać i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Czym są szklanki termiczne?

Szklanki termiczne zawdzięczają swoje właściwości zastosowaniu szkła borokrzemowego, składającego się z dwóch warstw. Przestrzeń wypełniona powietrzem pozwala na zachowanie wysokiej lub niskiej temperatury przez znacznie dłuższy czas. Szkło borokrzemowe jest także odporne na ciepło, a jednocześnie cechuje się niskim współczynnikiem rozszerzalności. Takie szklanki bez problemu przetrwają kontakt z bardzo gorącą wodą, a następnie szybkie schłodzenie.

Głównym zadaniem szklanek termicznych jest utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju, jednak takie produkty cechują się bardzo wysoką funkcjonalnością. Pozwalają one na estetyczne podanie np. kawy czy drinków, jednocześnie zachowując odporność na działanie wielu czynników. Takie naczynia są też niezwykle efektowne. Wszystkie te cechy sprawiają, że produkty tego typu cieszą się rosnącą popularnością.

Kiedy sprawdzą się szklanki termiczne?

Szklanki termiczne mają za zadanie utrzymać odpowiednią temperaturę napojów, jednak cechują się one także bardzo nowoczesnym wyglądem. Z tego powodu są powszechnie wykorzystywane w miejscach, w których stawia się na designerskie rozwiązania. Można je spotkać np. w kawiarniach. Takie naczynia prezentują się niezwykle dobrze w połączeniu z napojami składającymi się z kilku warstw. Dzięki nim można bowiem podkreślić wygląd konkretnej kompozycji, co w połączeniu z grubą warstwą szkła prezentuje się wyjątkowo efektownie.

W szklankach termicznych można także umieścić piwo czy drinki z alkoholem. Wszystko ze względu na tak ciekawy ich wygląd. Obecnie na rynku są dostępne dziesiątki wariantów szklanek termicznych, dlatego wybór odpowiedniego modelu do danego napoju staje się coraz łatwiejszy. Nieco inne produkty sprawdzą się w przypadku małego espresso, a jeszcze inne posłużą do podania drinka z dużą ilością lodu.

Zalety szklanek termicznych

Szklanki termiczne mają wiele zalet. Pozwalają one na utrzymanie ciepła przez znacznie dłuższy czas niż w przypadku standardowych naczyń. Podobnie jest także w sytuacji, gdy umieścisz w szklance termicznej zimny napój. Zmiana temperatury następuje bardzo wolno, dlatego takie produkty sprawdzają się nawet w trakcie letnich miesięcy, utrzymując pożądaną temperaturę lemoniady czy drinków.

Gruba warstwa szkła pozwala także na ochronę dłoni przed poparzeniem. W przypadku zimnych napojów na ściankach naczynia nie pojawią się natomiast krople, dlatego będzie on prezentował się tak samo dobrze nawet w ciepłym otoczeniu.

Ogromną zaletą szklanek termicznych jest także ich wytrzymałość. Są one odporne na zarysowania i obicia, pozwalając na swobodne mycie w zmywarce. Jest to bardzo ważny atut dla osób, które lubią nie tylko estetyczne i nowoczesne, lecz także funkcjonalne rozwiązania.

Ważną zaletą szklanek tego typu jest oczywiście ich wygląd. Prezentują się one niezwykle interesująco, komponując się świetnie z wyposażeniem nowoczesnych wnętrz. Wewnątrz takich naczyń napoje wyglądają bardzo efektownie, szczególnie gdy składają się z kilku warstw o różnych kolorach, co często zdarza się w przypadku kawy.

Niezwykle ciekawą cechą szklanek termicznych jest również fakt, że wiele z nich można umieścić w zamrażarce. Jest to świetny sposób na zrobienie domowych lodów lub szybkiego schłodzenia cieczy w temperaturze pokojowej. Cecha ta znacznie różni szklanki termiczne od ich standardowych odpowiedników.

Jak dbać o szklanki termiczne?

Aby zachować świetny wygląd szklanek termicznych, konieczne jest ich odpowiednie użytkowanie. Materiał wykorzystany do stworzenia takich produktów jest odporny na mycie w zmywarce, jednak zalecane jest ustawienie programu do szkła. Szklanki można także bez obaw podgrzewać w mikrofali. Dzięki temu można korzystać ze szklanek w dowolnych okolicznościach bez żadnych ograniczeń.

Ważne jest jednak, aby nie zniszczyć próżniowego zakończenia znajdującego się pod denkiem. Trzeba na to zwrócić uwagę głównie wtedy, gdy myjesz szklanki tradycyjną metodą. Producenci niektórych modeli zalecają także niekorzystanie z metalowych sztućców, które mogłyby spowodować uszkodzenia szkła. Nie poleca się również wrzucania kostek lodu bezpośrednio do pustej szklanki, a jedynie do naczynia, w którym znajduje się już ciecz.

Szklanki termiczne nie pękają i nie rysują się tak szybko jak standardowe modele. Z tego powodu utrzymanie ich w odpowiednim stanie jest znacznie łatwiejsze. Użytkownicy takich produktów nie muszą specjalnie się starać, by móc cieszyć się doskonałym wyglądem i funkcjonalnością zakupionych szklanek.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl