Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Węgiel aktywny a filtracja wody 0
Węgiel aktywny a filtracja wody

W ostatnim czasie temat filtracji wody i oczyszczania jej z substancji szkodliwych, przewija się bardzo często. Wiemy że najprostrzym sposobem przefiltrowania wody to użycie dzbanka filtrującego. W dzbanku znajduje się filtr z węglem aktywnym. Warto przybliżyć trochę pojęcie węgla aktywnego. Cóż to takiego jest?

Co to jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny to substancja, która jest najlepszym znanym pochłaniaczem zanieczyszczeń. Niewielka ilość węgla aktywnego jest w stanie zaabsorbować tysiące zanieczyszczeń chemicznych. Taka odmiana węgla jest bardziej naładowana elektrododatnio dlatego doskonale zatrzymuje w sobie zanieczyszczenia. Jest on wytwarzany z różnych materiałów organicznych takich jak torf, drewno, z pestek owoców czy skorupek orzechów. Aby węgiel był węglem aktywnym musi przejść proces karboksylacji w temperaturze 400-800 stopni Celcjusza a następnie musi zostać aktywowany aby uzyskać swoją niezastąpioną porowatość a przez to chłonność zanieczyszczeń.

Gdzie stosowany jest węgiel aktywny?

Szerokie zastosowanie węgla aktywnego ma miejsce w przypadku oczyszczania wody pitnej Poprawia on właściwości organoleptyczne wody. Jest w stanie usunąć wiele substancji wpływających na jej smak, zapach i barwę . Przede wszystkim usuwa z wody chlor oraz jego pochodne. Jest również w stanie usunąć wiele lotnych związków organicznych pestycytów, herbicydów, benzenu i radanu.

Węgiel aktywny do procesu filtracji nie potrzebuje żadnych substancji chemicznych, przez co jest ekologiczny, ekonomiczny i bezpieczny. Woda przepływa przez filtr z węglem i w ten sposób jest oczyszczana, węgiel pochłania związki nieporządane. Węgiel aktywny możemy znaleźć w filtrach do wody użytkowanych w gospodarstwach domowy do oczyszczania wody pitnej. Filtry stosuje się w dzbankach filtrujących, w butelkach filtrujących, w stacjach uzdatniania wodny a także jako jeden z procesów oczyszczania wody w w systemach odwróconej osmozy czy ultafiltracji.

 

Urządzenia do filtracji wody z węglem aktywnym nie są skomplikowane i nie drogie dlatego jest to dobry sposób na otrzymanie czystej wody w warunkach domowych.Sklep Aquamelior.pl oferuje wiele produktów i urządzeń do filtracji wody wysokiej jakości i w korzystnych cenach

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl