Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Weź wodę w swoje ręce! 0
Weź wodę w swoje ręce!

„Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi.
Przede wszystkim to jednak tylko woda.” Albert Einstein

Najzwyklejsza i najbardziej niezwykła substancja na Ziemi. Towarzyszy nam od początku.

Na całym świecie nie ma nic bardziej miękkiego i uległego, jednocześnie drążącego to, co twarde i mocne. „Uległe zwycięża mocne, miękkie pokonuje twarde. Wszyscy to wiedzą, a nikt nie ośmiela się tak robić.” - mówił o wodzie wieki temu chiński filozof Laozi.
Do tej pory nauka nie znajduje odpowiedzi na pytanie dlaczego woda, jako jedyna substancja na Ziemi występuje w trzech stanach skupienia: jako ciecz, gaz i ciało stale.
W jaki sposób pnie się do góry w kapilarach najwyższych drzew? Dlaczego objętość wody zwiększa się przy ujemnej temperaturze, a zmniejsza przy dodatniej?

Choć bardzo wiele na jej temat jeszcze nie wiemy, jednoznaczne jest to, że bez niej nie ma życia.


Od lat jest głośno na temat wody. Wszystkie media krzyczą, by dzień zaczynać od wody, że woda to zdrowie, oczyszcza organizm. Tak, oczyszcza, odżywia, leczy. Racją jest, że woda jest niezbędna do życia i niewątpliwie jest ważna:).
czy zastanawiałeś się nad tym, jaką wodę pijesz? Czy woda, którą codziennie spożywasz jest zdrowa?

 

WODA Z KRANU

Większość osób wykorzystuje do gotowania wodę kranową. Wodociągi uzdatniające obecnie wodę dysponują nowoczesnymi urządzeniami. Ponadto woda kranowa musi spełniać restrykcyjne normy europejskie. Woda dostarczana do naszych domów musi być chemicznie i biologicznie stabilna. W większości polskich miast jakość wody kranowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Woda ta zawiera jednak tzw. zanieczyszczenia wtórne powstałe przez wielokilometrowe instalacje wodociągowe, którymi jest doprowadzana do naszych domów. Dodatkowo musi być uzdatniana chlorem, który może być przyczyną dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Chlor niszczy nie tylko groźne bakterie występujące w wodzie, ale i te sprzyjające naszym organizmom. Ponadto jego obecność wywołuje nieprzyjemny smak i zapach wody. W wielu domach, szczególnie w aglomeracjach problem stanowi też nalot na kawie czy herbacie. Świadczyć to może o twardej wodzie, reakcji z wapniem z wody.

 

WODA FILTROWANA

Oczyszczenie wody z kranu z zanieczyszczeń wtórnych może być szybkie, tanie i ekologiczne.
Coraz więcej restauratorów przekonuje się do korzystania z takiej wody na co dzień, coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na takie rozwiązanie (np. montując baterię z filtrem przeznaczoną do tego celu). Innym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnych dzbanków filtrujących lub butelek z wymiennymi filtrami.
Dzięki przefiltrowanej wodzie można mieć spokój wewnętrzny, że woda, która stanowi podstawę całego ludzkiego organizmu jest odpowiednia i będzie nam służyć. Ponadto w kuchni sprawia, że warzywa podczas gotowania szybciej miękną, pomaga wydobyć z potraw wyrazisty aromat. Przygotowując napoje z przefiltrowanej wody możemy być spokojni, że nie pojawi się w nich mętny osad, a zachwycą esencjonalnym zapachem i wyrazistym kolorem.

Obawę wielu ludzi stanowi całkowita demineralizacja wody poprzez filtrowanie. Wszystko zależy od wyboru filtra. Filtry nie redukują całkowicie wapnia i magnezu, pozwalają jednak pozbyć się wspomnianego już osadu i chronić nasz sprzęt AGD przed osadzającym się kamieniem. Dla osób aktywnych fizycznie rozwiązaniem też mogą być filtry wzbogacające wodę w magnez.


WODA Z BUTELKI

Jak na wszystkim warto czytać etykiety. Obecnie woda butelkowana spełnia te same normy, co woda kranowa. Medialny obraz wód już dawno zagnieździł się w naszych głowach poprzez hasła: „krystalicznie czysta”, „górska”, „naturana”, „zdrowa”. Nie mamy jednak pewności, czy znajdująca się w butelkach woda różni się od tej płynącej w naszym kranie.
Wielu wciąż nie ufa kranówce i do gotowania używa butelkowanej wody, przepłacając i produkując kolejne plastikowe odpady..

 

Decyzja należy do Was. W końcu chodzi o nas, nasze zdrowie, funkcjonowanie, zdrowie naszej rodziny, dzieci, a także o kondycję naszej planety.
Może warto wziąć wodę w swoje ręce?:)

 

Nasze akcesoria filtrujące znajdziecie w kategorii - butelki i dzbanki filtrujące

 

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl