Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Woda alkaliczna - czym jest? 0
Woda alkaliczna - czym jest?

Woda alkaliczna - spotkaliście się z takim rodzajem wody? Woda alkaliczna różni się od zwykłej wody poziomem pH. Niektórzy twierdzą że ma ona zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Nie wszyscy jednak mogą taką wodę pić.

Co to jest woda alkaliczna?
Woda alkaliczna charakteryzuje się większym poziomem pH czyli potencjału wodoru w porównaniu do zwykłej wody np. kranowej. Zwykła woda posiada poziom pH 7,5 i jest to rozwór neutralny. Mając poziom pH niższy niż 7,5 mamy do czynienia z roztworem o odczynie kwaśnym, natomiast jeśli pH jest wyższe niż 7,5 to jest to roztwór o odczynie zasadowym. Roztwór zasadowy jest charakterystyczny dla wód mineralnych i właśnie alkalicznych. Specjaliści od medycyny niekonwencjonalnej zachwalają wodę alkaliczną twierdząc że jest ona lekarstwem na zakwaszenie organizmu i wiele innych dolegliwości. Wodę taka możemy kupić gotową w butelkach, jest ona niestety dość droga. Są sposoby na przygotowanie wody alkalicznej w warunkach domowych ale o tym w dalszej części artykułu.

Woda alkaliczna zalety?
Woda o odczynie zasadowym czyli alkaliczna ma za zadanie głównie odkwaszać organizm. Ma zatem zmniejszać ryzyko występowania takich chorób jak miażdżyca, osteoporoza, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze. Sprawdza się również w przypadku niwelowania otyłości. Można przyjąć że podczas odchudzania się powinniśmy pić wodę alkaliczną a proces ten będzie przyśpieszony, z uwagi na zwiększony metabolizm. Korzystnie również wpływa na układ pokarmowy, gospodarkę lipidową, wygląd skóry, wzmacnia włosy i paznokcie, zwiększa odporność organizmu, poprawia samopoczucie i dodaje energii. Jednym słowem eliksir szczęścia.
Wodę alkaliczną należy pić rano na czczo małymi łyczkami i aby kuracja odkwaszająca przyniosła efekty powinniśmy ją pić przez minimum 2 tygodnie. Niestety w dalszym ciągu nie przeprowadzono wystarczających badań potwierdzających jej skuteczność.

Woda alkaliczna dla kogo zalecana a dla kogo nie?
Picie wody alkalicznej nie zaleca się osobom mającym problem z nerkami. Wysoko zmineralizowana woda może powodować osadzanie się kamienia w układzie moczowy. Woda taka nie jest również zalecana osobom starszym i dzieciom poniżej trzeciego roku życia. Nie popijajmy wodą alkaliczną leków, ponieważ może ona obniżać ich działanie. Nie popijamy nią również posiłków ponieważ jest ryzyko że będzie ona negatywnie wpływać na żołądek którego naturalne środowisko to środowisko kwaśne.

Jak uzyskać wodę alkaliczną
Wodę alkaliczną możemy kupić gotową w butelce. Możemy również zakupić jonizator. Niestety są to sposoby dość drogie. Istnieją proste sposoby aby przygotować ją w domu. Zaprezentujemy cztery metody. 
1. Najprostsza metoda. Do przefiltrowanej wody dodajemy kilka kropel zasadowych zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Takie krople zasadowe kupujemy w aptece lub w sklepie internetowym.
2 . Przygotowujemy szklankę wody oczywiście uprzednio filtrujemy ją w dzbanku filtrującym przelewając przez filtr - wkład z węglem aktywnym. Do szklanki z wodą wsypujemy 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej.
3. Metoda która wymaga troszkę więcej czasu dlatego lepiej przygotować naraz więcej wody alkalicznej. Dwa litry przefiltrowanej wody i zagotowanej, do tego dodajemy łyżeczkę soli himalajskiej, następnie pokrojoną w plasterki cytrynę. Odstawiamy na 12-24 godzin w temperaturze pokojowej. Po tym czasie woda alkaliczna jest gotowa.
4. Firma Dafi posiada w swojej ofercie filtr alkaliczny pH+ do dzbanków filtrujących wodę. Ten filtr pH+ zwiększa pH wody filtrowanej do 8. Filtr alkaliczny został stworzony z myślą o osobach, które chcą polepszyć jakość wody kranowej i zaspokajać pragnienie zmineralizowaną wodą o właściwościach zasadotwórczych.

Ocenę czy woda alkaliczna jest taka zbawienna pozostawimy każdemu indywidualnie. Jeśli kondycja zdrowotna pozwala można sobie zafundować taka kurację odkwaszającą i sami ocenicie jak się po niej czujecie. Na co dzień jednak polecamy pić naturalną wodę przefiltrowaną, oraz dbać o zdrowe odżywianie się. W sklepie internetowym Aquamelior znajdziecie bogaty asortyment produktów do filtracji wody, dzbanki, filtry do wody, butelki z filtrem, baterie filtrujące, stacje uzdatniania wody, systemy odwróconej osmozy i wiele innych.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl