Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Woda w podróży 0
Woda w podróży

Okres letni to oczywiście czas wakacji. Jak wakacje to wycieczki, przebywanie na łonie natury. Podczas takich wycieczek, niezbędny jest dostęp do wody pitnej. Można oczywiście zaopatrzyć się w butelkowaną wodę ze sklepu, ale jest to rozwiązanie mało ekonomiczne a już na pewno mało ekologiczne. W czasie wędrówki co zrobić z plastikową butelką po wodzie. Często to właśnie te butelki zalegają gdzieś na szlakach górskich. Nie róbmy tego nie zaśmiecajmy naszej planety. Wybierzmy opcje dużo bardziej przyjazną środowisku. Na rynku jest już wiele propozycji na otrzymanie zdrowej czystej wody.

 

Pierwsza propozycja to butelka filtrująca wodę. Jak taka butelka działa? W bardzo prosty sposób, w górnej części butelki znajduje się filtr zbudowany z węgla aktywnego, który absorbuje wszystkie zanieczyszczenia z wody: substancje chemiczne, organiczne, metale ciężkie i zanieczyszczenia stałe. Taki filtr poprawia również smak wody, eliminuje posmak chloru oraz osad kamienny. Do butelki nalewamy zwykłej kranowej wody, pijąc woda przepływa przez filtr dzięki któremu pijemy oczyszczoną wodę. Butelki filtrujące możemy zabrać ze sobą wszędzie, na wycieczkę na spacer, do pracy, na siłownie. Tam gdzie my tam i butelka z wodą. W sklepie Aquamelior dostępne są butelki firmy Dafi i Brita.

Butelka termiczna, termos Dafi. Latem chcielibyśmy napić się chłodnej wody lub innego napoju. Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju pojemniki termiczne. Wybierając się w teren przygotujmy sobie napój, wlejmy do termosu i w drogę. Termosy jednak nie mają filtrów ale to nic nie szkodzi. Wodę można przefiltrować najpierw w dzbanku filtrującym a następnie wlać do butelki termicznej. Dzbanki filtrujące to obecnie chyba najpopularniejszy sposób na otrzymanie filtrowanej wody. Dzbanki mają filtry z wkładem węglowym, które oczyszczają wodę z substancji chemicznych, organicznych, zanieczyszczeń stałych, usuwają kamień z wody oraz nieprzyjemny posmak chloru. W sklepie Aquamelior w ofercie znajdują się dzbanki filtrujące Dafi, Brita, Aquaphor, FilterLogic, o różnych pojemnościach oraz w bogatej gamie kolorystycznej.

 

Powyższe sposoby są dobre gdy wybieramy się na wycieczkę ale mamy w perspektywie wizytę np. w schronisku czy innym miejscu gdzie mamy dostęp do wody wodociągowej. A co w przypadku gdy idziemy tam gdzie nie ma cywilizacji. Jest tylko dzika natura. Wtedy warto zaopatrzyć się w filtr podróżny Aquaphor Universal. Mobilny filtr podróżny montowany na butelce lub kranie, zapewniający dostęp do świeżej i czystej wody praktycznie w dowolnym miejscu. Taki filtr jest doskonały dla osób lubiących długie wyprawy np. w góry, survival i trudne warunki z dala od cywilizacji. Można go podłączyć do zwykłej butelki plastikowej lub do kranu. Dzięki temu dostęp do czystej świeżej wody można mieć praktycznie w każdym miejscu na Ziemi. Wydajność filtra to 1000 litrów wody a szybkość filtracji to 0,5 l/min . Pasujący do niego filtr wymienny to Aquaphor B300. Filtr ten eliminuje z wody sole wapnia i magnezu; osady rdzy, piasku; drobiny organiczne; aktywny chlor; metale ciężkie: żelazo, ołów, kadm, miedź; pestycydy, fenole, benzol. Jest niewielkich rozmiarów, zmieści się w każdym plecaku czy torbie. Filtr ten jest bardzo przydatny ale przed dłuższą wyprawą w nieznane polecamy sobie go sprawdzić i przetestować. Jak wszystkie nowe rzeczy warto najpierw poznać i nauczyć się ich stosowania.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl