Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Zamienniki Filter Logic 0
Zamienniki Filter Logic

"
Czyli wszystko, co może przydać się dla długiej żywotności sprzętu, do jego konserwacji codziennej pielęgnacji! Znajdziecie w tym artykule informacje o filtrach do ekspresu, środkach odkamieniających i odtłuszczających, wymiennych częściach i, oczywiście nie może także zabraknąć informacji o naszych ulubionych szklaneczkach, które znajdują sobie coraz to większe grono zwolenników.


Filtry do ekspresu i  środki czyszczące

W zależności od modelu ekspresu należy zaopatrzyć się w odpowiedni filtr do wody, który pozwoli nie tylko zadbać o wnętrze urządzenia i stan jego przewodów, redukując odkładający się kamień, ale także wydobędzie z kawy właściwy dla danego gatunku szczególny aromat i smak. Decydująca w tym celu jest nisko zmineralizowana woda, a zmiękczoną wodę łatwo i tanio uzyskać poprzez stosowanie właśnie filtrów do wody. Na rynku znajdziemy filtry dedykowane, tzw. oryginalne, a także zamienniki, które cieszą się dużą popularnością. Wynika to z faktu, że kompatybilne produkty często nie odbiegają jakością, a zachęcają korzystną ceną. Na filtrze do wody jednak czynności ochronne się nie kończą. Co jakiś czas warto zastosować proces odkamieniania, producenci zalecają średnio 1x 2 lata jeśli w ekspresie regularnie stosowany jest filtr, a ilość przygotowanych kaw nie przekracza 5000 porcji. Do tego celu posłużą płyny, tabletki czy proszki. Dla zabieganych polecamy płyny, ponieważ tabletki potrzebują więcej czasu na rozpuszczenie się w wodzie. :) Jeśli regularnie spożywa się kawę z mlekiem zaleca się stosować raz w miesiącu np. środek do czyszczenia obiegu mleka, który pomoże skuteczne usunąć resztki mleka ze wszystkich elementów układu.

Drobne akcesoria i szklanki termiczne


Dla pełnego spokoju użytkownika ekspresu warto samodzielnie zastosować domowy „serwis”. Są to proste czynności w myśl „lepiej zapobiegać niż leczyć”, które ochronią przed awarią i, często, kosztownym serwisem sprzętu. Do tego celu przyda się smar do bloku zaparzającego pierścieni uszczelniających i uszczelek. Kolejnym drobnym elementem jest szczoteczka z mocnym i sztywnym włosiem ułatwiającym sprawne czyszczenie. Tak zadbany ekspres odwdzięczy się na pewno długim czasem użytkowania. A na koniec w nagrodę za taką pracę warto zaserwować samemu sobie pyszną kawę w eleganckiej szklance termicznej, z podwójną ścianką, pięknie prezentującą walory naszego ulubionego napoju, a także zachowującą temperaturę płynu na dłużej. Z reguły funkcjonują one w 3 rozmiarach: do espresso, cappuccino i latte. :)

Zobacz także:
FILTR DO EKSPRESU – ZAMIENNIKI
Filter Logic

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl