Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Co to jest dzbanek filtrujący? 1
Co to jest dzbanek filtrujący?

Co to jest dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący jest to dzbanek służący do filtracji wody z kranu. Obecnie woda płynąca w polskich kranach musi spełniać wysokie standardy i normy. Jest oczyszczona i, w zależności od ujęcia, posiada więcej lub mniej składników mineralnych. Wiele osób nie jest jednak przekonanych do picia wody bezpośrednio z kranu – nic w tym dziwnego, zważywszy na stan rur doprowadzających wodę do naszych domów i mieszkań lub obecność w wodzie środka dezynfekującego drobnoustroje jakim jest chlor.

Dzbanek filtrujący składa się z:


• pokrywki, w której watro sprawdzić czy znajduje się wlew na wodę (aby nie ściągać całek pokrywy przed każdym nalaniem wody) i wskaźnik zużycia (może być indykator manualny, elektroniczny lub led),
• pojemnika na wodę z kranu, w którym umieszcza się wkład filtrujący,
• miejsca na wodę przefiltrowaną.

Dzbanek filtrujący – co filtruje?

Jest to najczęściej zadawane pytanie. Weźmiemy pod lupę najczęściej rozważane składniki:
bakterienie – żaden filtr typu dzbankowego nie usuwa bakterii, z racji, że filtry te przeznaczone są do wody kranowej, która ze względu na wymogi sanitarne musi być oczyszczona z mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia,
chlor – tak – filtry redukują chlor używany w wodociągach w celu dezynfekcji wody. Dzięki temu znacznie poprawią smak i zapach wody,
piasek, rdza i drobne zawiesinytak,
bariera dla rozwoju mikroorganizmów - tak - zawarty w filtrach węgiel aktywowany hamuje rozwój bakterii,
całkowita demineralizacjanie – filtr usuwa nadmiar soli, które odpowiadają są za powstawanie kamienia w procesie gotowania; w wodzie pozostają potas i sód, jest także możliwość stosowania filtrów wzbogacających wodę w magnez.

co-to-jest-dzbanek-filtrujacy"

 

Jak często wymieniać filtr?


• Filtry standardowo wystarczają na miesiąc użytkowania lub przefiltrowanie ok. 150l wody. Jeśli spóźnimy się o dzień lub dwa – bez paniki, filtry z dnia na dzień nie stracą drastycznie swoich wszystkich właściwości filtrujących.
Wymiana filtra jest prosta, trzeba przed użyciem nowego filtra przepłukać go w wodzie. Każdy filtr ma swoją instrukcję.
• Recykling – obudowa filtra może być całkowicie recyklingowalna, zawartość wkładu nie zagraża środowisku.
• Pamiętaj, że używając filtr w dzbanku powinien być cały czas zanurzony w wodzie.


Jak czyścić dzbanek filtrujący?


Większość dzbanków można myć w zmywarce (poza pokrywą jeśli ma wskaźnik elektroniczny lub diodę). Bez obaw można także myć ręcznie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Jeśli w dzbanku pojawi się zielony nalot oznacza to rozwój glonów, którym sprzyja wilgotność i nasłonecznione miejsce. By temu zapobiec należy wybierać zacienione miejsce na przechowywanie dzbanka lub chować do lodówki.

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!
Zobacz też - Który dzbanek filtrujący wybrać?

Dzbanek filtrujący - czy warto?

Jeśli nie są Ci obojętne kwestie środowiska, jeśli chcesz na co dzień mieć świeżą, przefiltrowaną wodę, nie produkując przy tym niepotrzebnych odpadów, jeśli wiesz, że nawadnianie organizmu jest istotne do prawidłowego funkcjonowania, jeśli na dodatek dużo się ruszasz i uprawiasz sport - nie zastanawiaj się! Dzbanek filtrujący jest dla Ciebie!
Jeśli do tego wszystkiego masz rodzinę lub dzielisz swój dom z większą ilością osób - to świetna opcja na okrojenie budżetu domowego! ;)

 

Zobacz także:

KTÓRY DZBANEK FILTRUJĄCY WYBRAĆ?

JAKI WYBRAĆ FILTR DO DZBANKA?

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (1)

8 sierpnia 2020

Witam serdecznie! czy zostawiając dzbanek już z założonym filtrem pusty na kilka dni powinnam wyrzucić taki potem filtr? Pozdrawiam.

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl