Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jaki wybrać filtr do dzbanka? 1
Jaki wybrać filtr do dzbanka?

Dlaczego filtry do wody?


"

 

Ilość plastiku zaśmiecającego naszą planetę przekroczyła już dawno wszelkie normy. Rozwiązaniu tego problemu nie sprzyjają jedynie duże kampanie propaguje ochronę środowiska, ale również nasze codzienne wybory oraz świadomość, jak duży wpływ mają one na nasze życie. Sporo osób zrozumiało także, że w polskich kranach płynie uzdatniona woda, która podlega restrykcyjnym kontrolom (normy te zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia), a jej skład nie odbiega od większości wody butelkowanej. Mieszane uczucia może jednak wywoływać stan rur, ponieważ uzdatniona woda jest wprowadzana do wodociągów, a ta, która wypływa z naszych kranów, pokonała już pewną drogę ;).

Na rozwiązanie tego problemu przybywają dzbanki filtrujące z wymiennymi wkładami. Zawartość wkładu jest w pełni degradowalna, a sam plastik z filtra recyklingowany. To prawda: też jest to produkcja plastiku, jednak w znacznie mniejszym stopniu, gdyż 1 filtr wystarcza na 30 dni i jest w stanie przefiltrować aż 150l wody, co przekłada się na 100 sztuk 1,5l butelek plastikowych.

 

"
Jaki filtr do wody wybrać?


Przed wyborem filtra należy wybrać odpowiedni dzbanek, który będzie do niego dopasowany. Na naszym rynku dostępne są zazwyczaj 2 rodzaje dzbanków przeznaczone do 2 typów filtrów:
• filtr typu Maxtra
• filtr typu Classic
Każdy z wiodących producentów dostosował swoje filtry do tych standardów, dlatego kwestia dopasowania go do dzbanka nie stanowi problemu. 

FILTRY TYPU MAXTRA:
Filter Logic FL402h
Brita Maxtra
Dafi Unimax
Aquaphor B100-25 MAXFOR


Dodatkowo można nabyć filtry wzbogacone w Magnez. Dedykowane są szczególnie osobom prowadzącym aktywny tryb życia lub spożywającym dużą ilości kawy, która wypłukuje Magnez z organizmu. Takie filtry proponują: Dafi Unimax Mg+ i Aquaphor B25 MAXFOR Mg.
W zestawie filtrów typu Maxtra znajdziemy także opcję zaproponowaną przez Dafi, przeznaczoną do bardzo twardej wody. Są to filtry:
Dafi Unimax Agd+ oraz filtry podnoszący pH wody Dafi Unimax Ph+.

FILTRY TYPU CLASSIC:
Filter Logic FL601g
Brita Classic
Dafi Classic
Aquaphor B100-15

Także w grupie filtrów Classic znajdziemy rozwiązanie wzbogacone magnezem: są to filtry Dafi Classic Mg+. Filtrami przeznaczonymi do wody bardzo twardej są Aquaphor B100-6 i Dafi Classic Agd+, natomiast te podnoszące pH to Dafi Calssic Ph+.

Rodzaje filtrów zostały przedstawione w poniższej tabeli dla ułatwienia wyboru:

"

Zobacz także:
Co daje filtr do wody?

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (1)

10 listopada 2019

Czy jest jakiś filtr ze wskaźnikiem, który odlicza litry wody, które przelaliśmy przez filtr?

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl