Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Czy podawać dziecku przefiltrowaną wodę? 0
Czy podawać dziecku przefiltrowaną wodę?

Woda jest podstawą w naszym życiu. Picie wody jest ważne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci warto przyzwyczajać do picia wody od samego początku. Czysta woda jest napojem najlepiej gaszącym pragnienie. Nie zawiera cukru, który jest wszechobecny w wielu sokach. Dlatego rodzice starają się wybrać dla swoich dzieci najlepszą wodę, która dostarczy im podstawowych składników a przy tym będzie smaczna, i nie naruszy budżetu domowego.

Czy filtrować wodę dla dzieci w dzbankach filtrujących?
Woda przefiltrowana w dzbankach filtrujących producentów Dafi, Brita i Aquaphor jest pozbawiona chloru i innych szkodliwych substancji zawartych w wodzie kranowej. Filtr w dzbanku doskonale usuwa metale ciężkie co sprawia, że woda staje się smaczna i znacznie bezpieczniejsza niż woda prosto z kranu. Dlatego zaleca się przygotowywanie z niej posiłków dla dzieci. Kaszka czy mleko modyfikowane z takiej wody jest na pewno zdrowsza dla maluszka. Woda z dzbanka filtrującego jest pozbawiona kamienia, a zatem nie osadza się on na naczyniach i sprzętach AGD, jest klarowna i czysta co widać nawet gołym okiem.
Bezpośrednio przefiltrowaną wodę z dzbanka można podać dziecku powyżej 1 roku życia.
Dla niemowląt przed pierwszymi urodzinami zaleca się po przefiltrowaniu, wodę jeszcze przegotować.
Rodzaj filtrów do dzbanków można dobrać wg własnych upodobań w zależności od stanu i przeznaczenia wody. Oferowane są filtry alkaliczne, które wzbogacają wodę w jony sodu, wapnia i potasu oraz mineralizujące, wzbogacające wodę w Mg+

Szerzej o działaniu dzbanka filtrującego pisaliśmy tutaj 

Filtrowana woda dla dzieci z butelki filtrującej?
Do filtrowania wody możemy również użyć butelek filtrujących Dafi, Brita. Są one doskonałe dla dzieci zarówno do picia w domu jak i poza domem. Dzieci powinny pić wodę regularnie dlatego warto mieć taką butelkę pod ręką na spacerze, na placu zabaw czy w czasie rodzinnej wycieczki. Butelkę w łatwy sposób można napełnić, potrzebny jest tylko dostęp do bieżącej wody. Butelki wyposażone są w filtry z węgla aktywnego, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i poprawiają smak wody. Butelki filtrujące są coraz bardziej popularne w szkołach. Organizm dostatecznie nawodniony lepiej przyswaja wiedzę i jest odporny na wirusy i bakterie.

O tym jak działa butelka filtrująca znajdziesz tutaj 

Filtrowana woda z kranu dla dzieci?
Jest jeszcze możliwość filtrowania wody za pomocą filtrów podzlewowych i baterii filtrujących. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i szybkie. Odkręcasz kran i masz czystą, zdrową wodę. Warto się zastanowić nad zainwestowaniem w zdrowie całej rodziny i zamontowaniem takiego filtra w domu.

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl