Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Jak dbać o lodówkę? 0
Jak dbać o lodówkę?

Jak dbać o lodówkę? Jakie akcesoria do lodówek stosować? 

Wiosna, zbliżające się święta, zmiana czasu - wszystko to motywuje do kompleksowych porządków!
Słońce zaglądające coraz częściej w nasze okna nie pozwala siedzieć bezczynnie! Zatem to świetny moment na przyjrzenie się naszym sprzętom domowym. Dziś zajmiemy się lodówką. Czyli sprzętem, który pracuje dla nas bez przerwy! Zasługuje on na szczególną uwagę i konserwację. Przecież wszyscy chcemy, by pyszne potrawy mogły zachować świeżość jak najdłużej, a sprzęt bezusterkowo nam służył i nie pobierał niepotrzebnie zbyt dużo energii.

Co warto wiedzieć?

 

1. DRZWICZKI I SZCZELNOŚĆ

Jest to pierwszy krok, który bezwzględnie powinien być przestrzegany. 
Jeśli są niedomknięte, nastąpi dopływ ciepłego powietrza, czyli wzrost temperatury wewnątrz chłodziarki, a w rezultacie nasza biedna maszyna musi wzmożyć pracę agregatów i zużyć dużo więcej energii. 
Nawet jeśli nie mamy problemu z domykaniem, ważne jest by drzwiczki były otwarte jak najkrócej.
Lepiej zatem szybko i jednorazowo wyjąć i włożyć wszystkie potrzebne produkty, niż kilkakrotnie otwierać i zamykać drzwiczki.

Niedomknięte drzwiczki mogą być powodem słabej USZCZELKI. Jest prosty sposób aby to sprawdzić:
wystarczy przyłożyć kartkę papieru do uszczelki po czym zamknąć drzwi. Jeśli kartka wypadnie lub się osunie oznacza to, że uszczelka nie przylega prawidłowo.
Uszczelkę także należy utrzymywać w czystości (wilgotna ściereczka wystarczy, byle regularnie!). Brud osłabia przyczepność.

Nowsze modele lodówek posiadają praktyczną funkcję: Sygnalizację niedomkniętych drzwi. Jest to alarm, który powiadamia o wzroście temperatury wewnątrz urządzenia. Funkcja ta może być szczególnie przydatna dla osób starszych lub w wielodzietnej rodzinie.


2. ROZMRAŻANIE

Jest to bardzo ważny proces, który warto przeprowadzać regularnie (1x w miesiącu). Nawet 5 mm lodu w zamrażarce powoduje  10% większe zużycie energii. Wykonywanie tego procesu zimą jest znacznie prostsze kiedy na zewnątrz panuje minusowa temperatura i zamrożone produkty nie ulegną rozmrożeniu. I tu znów na ratunek przychodzi rozwój technologii, gdzie nowe modele lodówek wyposażone są w system No frost, który zapobiega osadzaniu się szronu na ściankach lodówki. Wtedy ten punkt pielęgnacji spokojnie możemy wykreślić z listy!

 

3. ODPŁYW

Niewyczyszczony odpływ uniemożliwia przepływ skraplającej się wody z tylnej ścianki lodówki.
Jeśli jest zapchany, woda zatrzymuje się, co doprowadza do nadmiernej wilgoci wewnątrz lodówki.
Agregat pracuje intensywniej, lecz bezskutecznie. Do tego występuje spore ryzyko zalania dolnych półek. A żywność znajdująca się w wilgoci narażona jest na szybkie zepsucie. 


3. SPOSÓB PRZECHOWYWANIA ŻYWNOŚCI

Na sam koniec zostają już tylko przyjemności! ;)
Czyli układanie produktów w czystej, rozmrożonej i odświeżonej lodówce?
W jaki sposób? Co powinno znaleźć się na jakiej półce?
O tym pisaliśmy w artykule: O hierarchii w lodówce.

Pamiętajcie by nie wkładać ciepłych potraw!

No i samo wykończenie czyli walory smakowo-zapachowe.
Żywność można przechowywać w pojemnikach. Szczególnie polecamy pojemniki próżniowe, które nie tylko nie pozwalają rozprzestrzeniać się zapachom, ale także utrzymują świeżość potraw na dłużej hamując proces utleniania.
Każda estetka i esteta znajdzie coś dla siebie:
zestawy białe, zielone, grafitowe. A w nowościach od niedawna zagościł u nas także dzbanek próżniowy. Pozwoli on zachować świeżość soków, koktajli czy innych napojów.

Polecamy również pochłaniacze zapachu Filter Logic, bezinwazyjne, niedrogie i niesamowicie skuteczne, a także nasze inne akcesoria do lodówek. :)Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl