Rabaty na dostawę

Zrób zakupy za 100 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 6,50 zł.

Zrób zakupy za 199 zł i więcej - dostawa do punktu Poczty Polskiej wyniesie 0,00 zł

Filtry do basenu 0
Filtry do basenu

Sezon na baseny ogrodowe w tym roku rozpoczął się bardzo szybko! :) I oby trwał jak najdłużej!
Przyjemności z takiej wodnej aktywności jest cała masa, jednak aby zapewnić czystość w basenie niezbędne jest, by zaopatrzyć się w pompę filtrującą. By prawidłowo funkcjonowała konieczny jest odpowiedni filtr. Jaki filtr wybrać? Który materiał jest najbardziej trwały i skuteczny?

POMPA

Jeśli jesteś jeszcze przed wyborem filtru do basenu zwrócić uwagę na parametry pompy. Wydajność podawana jest z reguły w litrach na godzinę pracy + prędkość przepływu wody przez urządzenie. Po określeniu pojemności swojego basenu można przeliczyć czas potrzebny do przefiltrowania kąpieliska.

Filtry basenowe są proste w instalacji, utrzymaniu i wymianie. Woda prowadzona jest z basenu do pompy, gdzie za sprawą filtra jest oczyszczana i znów trafia do basenu. W ciągu dobry woda powinna zostać przefiltrowana co najmniej 1-krotnie (w zależności od stopnia zanieczyszczenia). Do naszego przydomowego kąpieliska trafia wiele zanieczyszczeń tj. włosy, martwy naskórek, ziemia, liście czy piasek. Dzięki odpowiedniej filtracji woda w naszym basenie będzie czysta i przejrzysta.

Na rynku dostępne są pompy wyposażone w wymienne wkłady i pompy piaskowe.
Jeśli chodzi o pompy piaskowe to oddzielny temat my zajmiemy się pompami z wymiennymi wkładami. Na rynku funkcjonują wkłady papierowe i z tworzyw o większej wytrzymałości.

WKŁADY

Wkłady papierowe zachęcają swoją ceną, ale ich skuteczność to maksymalnie 2 tygodnie, potem należy wymienić filtr na nowy. Można próbować go jeszcze płukać, ale jeśli się nie rozpadnie, to jego właściwości filtracyjne będą już bardzo mało skuteczne. Warto zatem zdecydować się na filtr z tworzyw o zaawansowanej technologii tkaniny filtra z najwyższą liczbą włókien, dzięki której produkt jest trwalszy, bardziej absorbujący, i maksymalnie wydajny.
Ceny są wyższe niż w przypadku filtów papierowych, ale w sezonowym rozrachunku wychodzi i tak taniej, bo filtr wystarcza na 6 miesięcy użytkowania i można go płukać z zanieczyszczeń!
Wiele z filtrów posiada też przeciwbakteryjne zaślepki, które hamują rozwój bakterii. Warto wziąć to pod uwagę szczególnie kiedy z naszego ogrodowego basenu korzystają także dzieci.
Te same filtry można także stosować w jacuzzi.

Filtry wiodącego producenta Pleatco można znaleźć u nas na stronie. Zostały wyprodukowane także wysokiej jakości filtry do basenów Intex i Bestway.

WYMIANA/CZYSZCZENIE FILTRA

Przed wymianą filtra upewnij się czy urządzenie jest odłączone od zasilania elektrycznego. Następnie odkręć górną pokrywę pompy, wyjmij uszczelkę oraz pokrywę filtra. Wyciągnij filtr i dokładnie oczyścić wodą, pod wysokim ciśnieniem. Jeśli nadal wkład jest mocno zabrudzony, należy go wymienić.

UWAGA!

Należy pamiętać, że pompa wymaga podłączenia do prądu! Przed kąpielą sprawdź czy jest dobrze zabezpieczona lub wyłączona!

 

Dodaj komentarz:

Komentarze do wpisu (0)

Tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl